Слухай онлайн
Cуспільство

Ситуація, що виникла на Волині у зв’язку з літнім паводком, не є надзвичайною

Як повідомляє Управління інформаційної політики та цифрової трансформації облдержадміністрації, ситуація, що виникла на Волині у зв’язку з літнім паводком, не підпадає під статус надзвичайної.
Фото: Волинська ОДА

Питання підтоплення окремих населених пунктів області внаслідок випадання значної кількості опадів вкотре порушив голова облдержадміністрації Юрій Погуляйко під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. 

З метою аналізу ситуації, що склалася на Волині, та вирішення проблемних питань, учасників комісії поінформував начальник управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області Володимир Грушовінчук. Зокрема, він повідомив, що станом на 30 червня цього року внаслідок випадання значної кількості опадів на Волині триває літній паводок. Загалом підтоплено та затоплено 13649 га, у тому числі 300 га – річковими водами. Дощовими водами підтоплено та затоплено у Ратнівському районі 8345 га сільськогосподарських угідь та 559 присадибних ділянок, у Камінь-Каширському районі – 2100 га, у Старовижівському – 1250 га, у Шацькому – 1015 га, у Маневицькому – 29 га та у Любомльському – 10 га. У Любешівському районі водами річки Стохід затоплено та підтоплено 300 га сінокосів та пасовищ, дощовими водами – 600 га.

Також є загроза часткового підтоплення окремих населених пунктів північних районів області. Відтак, спеціалістами водогосподарських організацій області постійно проводиться обстеження меліоративних систем, дамб, гідротехнічних споруд з метою виявлення пошкоджень та їх ліквідації.

Однак, як зазначив очільник управління ДСНС в області, ситуація на Волині значно краща у порівнянні зі справжнім стихійним лихом, яке спричинили значні опади в окремих районах західних областей України. І хоча підтоплення завдали деякої шкоди сільському господарству нашого краю, проте, ситуація, що виникла на Волині, не підпадає під статус надзвичайної, позаяк від повені не постраждали навіть 1% сільськогосподарських угідь. Річки вийшли на заплаву лише на 3 см, що властиво для північних районів області.

ʺВідкачати воду з сільськогосподарських угідь практично неможливо через низький рівень води, оскільки насоси аварійного відкачування води не мають таких технічних можливостейʺ, – наголосив Володимир Грушовінчук.

Разом з тим, рятувальники надають допомогу волинянам у разі їх звернення з ліквідації підтоплень присадибних ділянок. Протягом останніх днів червня спеціалісти рятувальної служби здійснювали до 25 виїздів на добу в окремих населених пунктах північних районів області, однак, за останню добу таких звернень більше не надходило.

Окрім того, зведений загін волинських рятувальників у кількості 26 осіб уже протягом тижня надає допомогу з ліквідації стихії у сусідній Івано-Франківській області, де ситуація значно складніша, ніж на Волині.

Слід зазначити, що за результатами обговорення на засіданні регіональної комісії ТЕБ та НС наслідків літнього паводку, облдержадміністрацією спільно з управлінням ДСНС у Волинській області проведено перемовини з керівниками районів, у яких зафіксовані підтоплення. Відтак, їм рекомендовано створити відповідні комісії, які визначать об’єми завданих збитків, та подати результати зазначеного моніторингу на засідання місцевих ТЕБ та НС. Позаяк, Постановою КМУ від 29 березня 2002 року № 415 ʺПро затвердження Порядку використання коштів резервного фонду бюджетуʺ передбачене, посеред іншого, використання коштів резервного фонду бюджету на заходи з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Відповідно до зазначеного документу, рішення про доцільність та можливість виділення коштів з резервного фонду бюджету (державного або місцевого) приймається органами виконавчої влади відповідного рівня в залежності від об’єму завданих збитків.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");