Презентація творчих робіт Святослава Крупи відбулась у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука.
Волонтерські акції, доробок у Лондоні, унікальний деталізований стиль – ці досягнення належать юному митцю з Тернопільщини Святославу Крупі, який у свої 18 років вже встиг заявити про свої мистецькі вміння як в Україні, так і за кордоном. Адже робота митця під назвою “Ціна свободи” буде представлена в Лондоні на благодійному аукціоні для збору коштів на потреби українського війська.
Сьогодні ж, 28 січня, у Львівській обласній бібліотеці для юнацтва ім. Р. Іваничука відкрили експозицію робіт Святослава Крупи, із якими може ознайомитись кожен охочий. Як зазначають організатори виставки, позашкільну художню освіту юнак здобував у Тернопільській художній школі ім. Михайла Бойчука, а після завершення 9-го класу вступив до Львівського фахового коледжу будівництва, архітектури та дизайну за спеціальністю архітектура та містобудування. Картини Святослав Крупа створює у стилі графіка.
“Мене, як людину, яка вже багато років працює у цій галузі, зацікавила його [Святослава Крупи, - ред.] думка – цікава, сміла… Малюючи різні речі, я перший раз побачив таке поєднання кольорів. Я побачив глибину, є задні фони і передні, що мене і зацікавило. Тобто є великий задаток…”, - розповів український художник-графік Олег Кіналь.
Роботи Святослава Крупи відображають сучасні виклики російсько-української війни, людські переживання, боротьбу за свободу та прагнення Перемоги. З початком війни митець зайнявся волонтерською діяльністю: створював тематичні картини на продаж, а кошти з них передавав до волонтерських фондів та на потреби 105 бригади ТРО, в лавах якої воював його батько Любомир Крупа. Тепер усі зусилля Святослав спрямовує на допомогу 10 ОГШБ “Едельвейс” у якій служить рідний брат Володимир.
“Ми зараз живемо в дуже тяжкий і страшний час, коли відбувається така екзистенційна війна за наше з вами існування. І наша творчість, наша щоденна діяльність – це форма спротиву окупантам, тому що це якраз те, що вони хочуть знищити – мову, культуру, мистецтво. Всіх художників, яких вони знали, які мають світове ім’я, – вони всіх називають російськими художниками, письменниками, артистами, митцями. Чому вони так роблять? Тому що хочуть нас присвоїти собі. А коли ми підтримуємо своїх художників і митців і наголошуємо, що це українські художники і митці, то це спротив у цій війні. Це наша боротьба! І сьогодні ми робимо один крок – перемагаємо боротьбу за юного художника Святослава Крупу, який прославить Україну, змусить світ чи творчі кола говорити про Україну як про сильну державу. Наша історія та боротьба відображені у всіх його малюнках. І навіть коли нас з вами не стане через 50-100 років, всі пам’ятатимуть про нашу боротьбу саме за тим, що зображено на цих картинах”, – зазначила мати Святослава, пресофіцер ГУ ДСНС України у Тернопільській області Ірина Крупа.
Зазначимо, що раніше творчі роботи Святослава Крупи були представлені у Львівському фаховому коледжі будівництва, архітектури та дизайну.
