Слухай онлайн
Cуспільство

Техогляд проводитимуть приватні фірми?

Порядок проведення техогляду траспортних засобів зазнав змін. Тепер цією функцією можуть зайнятися приватні фірми, що пройшли атестацію. Про це йдеться в оприлюдненому Державним комітетом з питань регуляторної політики та підприємництва законопроекті.

Він передбачає зміну порядку проведення технічного огляду колісних транспортних засобів, опублікований на сайті Держкомпідприємництва. Як повідомив глава відомства Михайло Бродський, документ направлений на розгляд Кабінету міністрів, пише "Комерсант-України".

На сьогодні державний техогляд автомобілів проводять підрозділи ДАІ, в яких вони зареєстровані, а перевірка технічного стану машин під час проведення техогляду - уповноваженими підприємствами на підставі дозволу, що видає ДАІ. Талон, який підтверджує, що автомобіль пройшов техогляд, також видає ДАІ. У разі прийняття законопроекту проводити техогляд будуть приватні підприємства, уповноважені на це Міністерством інфраструктури.

Передбачається, що для організації станції перевірки технічного стану автомобілів підприємству необхідно забезпечити проведення техогляду транспортних засобів усіх категорій і пройти атестацію.

Після проведення діагностики станція буде самостійно видавати талон про проходження техогляду, повідомляючи про це в електронному вигляді МВС. За видачу талона без проведення техогляду пропонується встановити штраф у розмірі 1700 грн.

"Сама перевірка записується на відео, яке зберігається потім не менше двох з половиною років. За її знищення - відповідальність аж до кримінальної", - повідомив Бродський.

Запропонований порядок проведення техогляду не передбачає підтвердження оплати водієм всіх накладених штрафів і наявності поліса про страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів, які потрібні зараз для отримання талону. Однак наявність талона про проходження техогляду планується зробити обов'язковою умовою для укладення договору про страхування цивільної відповідальності.

На думку учасників ринку, ця норма ніяк не відіб'ється на взаєминах водіїв і компаній. "Техогляд і без того серйозно контролюється ДАІ. Варто було б зберегти наявність поліса як умова проходження техогляду", - сказав голова правління СК Уніка Юрій Єфімов.

Нагадаємо, в серпні минулого року міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов заявив, що проведення техоглядів не входить до компетенції міліції, і запропонував передати ці функції страховим компаніям.

А 15 січня президент Віктор Янукович зажадав від Могильова вирішити проблему техоглядів "в найкоротші терміни": "Я показую вам жовту картку. Якщо ДАІ буде саботувати це питання, побачите червону", повідомляє ТСН.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ