Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Культура

Тематичні уроки в школах, лекції та виставки - 75-ті роковини з дня загибелі Романа Шухевича

У Львові увесь тиждень вшановуватимуть пам’ять Романа Шухевича. Програму заходів анонсували на брифінгу у Львівській міській раді.

У середу, 5 березня, виповнюються 75-ті роковини з дня вбивства головного командира УПА, генерал-хорунжого “Тараса Чупринки” Романа Шухевича. З цієї нагоди у Львівському історичному музеї відкриють експозиційний проєкт “Воля і Україна - життєвий девіз Романа Шухевича”, який розкриє цю унікальну постать як сильну та багатогранну особистість.

Також у цей день Микола Посівнич та Олеся Ісаюк прочитають лекцію на тему “Роман Шухевич проти тоталітарних імперій: філософія протистояння” у Львівській мерії. За словами Миколи Посівнича,  життя і діяльність Шухевича відображають феномен українського вояка і українського суспільства, зокрема, громадянського і волонтерського руху.

У всіх школах міста проведуть “Урок пам’яті”, під час якого школярам розкажуть цікаві факти з життя Романа Шухевича. А вже у суботу, 8 березня, департамент освіти та культури Львова спільно з національною скаутською організацією «Пласт» вдруге проведуть велику теренову гру, яка проходитиме за спеціальним маршрутом у лісі біля знищеного російськими атаками музею Романа Шухевича, що у Львові на Білогорщі. Участь у змаганнях візьмуть 18 команд, загалом до гри долучаться близько 200 учнів. Серед завдань буде проходження канату, маскування, розпалювання багаття тощо.

У п’ятницю, 7 березня, відбудеться презентація Віртуального музею генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича, що дозволить познайомитись з експонатами музею з будь-якої точки світу.

На вихідних проходитиме велика міська акція «Музей для музею». У ці дні музеї оголошують дні відкритих дверей, тобто не отримуватимуть прибутку за вхідні квитки від відвідувачів, а натомість закликатимуть гостей, що відвідають заклади, донатити на відновлення та відбудову знищеного росіянами музею Романа Шухевича через QR-коди.
В цій акції беруть участь: Музей народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького, Меморіальний музей ім. Соломії Крушельницької, Музей тоталітарних режимів «Територія терору».

Нагадаємо, що у ніч на 1 січня 2024 року музей генерал-хорунжого УПА Романа Шухевича зруйнував російський обстріл. Очікується, що після відновлення він стане вдвічі більшим, аніж до зруйнування, матиме площу 312,4 м. кв., нові експозиційні зали, і буде якісним укриттям для мешканців мікрорайону. Проєкт відновлення музею виготовила архітектурна команда Guess Line Architects під керівництвом Андрія Лесюка та уже подала його на експертизу.

“Це був дуже нелегкий шлях вибору і затвердження проєкту з врахуванням зауважень і рекомендацій громадськості, науковців, музейників та родини, щоб з одного боку музей був пам'яткою історичного значення,  а з іншого - інтерактивним музеєм, який би відвідувала молодь. Цей музей буде зразком для всієї України, як створити нове, але зберегти традиції”, - зауважив Микола Посівнич.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ