Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Тігіпко обіцяє не «гнати порожняк» і бути чесним з пільговиками

В Донецке порожняк не гонят и мы не будем, - так прокоментував питання пенсійного утримання літніх людей віце-прем`єр Сергій Тігіпко сьогодні, 28 січня, під час відеомоста з обговорення пенсійної реформи.

«Сьогодні в країні працюють 156 різних пільг, виплат, доплат, соціальних допомог і так далі. На цей рік, для того, аби профінансувати всі ці види соціальної підтримки, нам не вистачає 160 млрд. гривень. В чому біда – ми приймаємо рішення, які не підтверджені бюджетом. Люди мають законні пільги, вони звикли до того, що закон має виконуватись, а в бюджеті цих грошей немає. Люди йдуть в суди.

У 2009 році до українських судів звернулось більше мільйона людей з позовами на Пенсійний фонд та на фонди соціального захисту. Суди просто завалені цими зверненнями. Я не впевнений, що ми зможемо все це виплатити. Ми просто маємо подивитись і чітко сказати людям, скільки ми зможемо виплатити, хай не 30, а 20%, але вести розмову чесно. Поки рішення цього немає. Основне завдання пенсійної реформи не наповнити бюджет країни, а забезпечити життя пенсіонерів і бути з ними чесними, тобто виконувати обіцяне. Донецк порожняк не гонит і ми не будем», - наголосив Сергій Тігіпко.

За словами віце-прем’єра, у 2010 році витратна частина бюджету Пенсійного фонду становила 191,5 млрд. гривень, а дефіцит бюджету склав 34,4 млрд. гривень, 2,8 млн. пенсіонерів отримують пенсію меншу а 800 гривень .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ