Слухай онлайн
Політика  |  Економіка

Тігіпко вже порахував дорогі квартири і машини

В Україні не так багато предметів розкоші, які належать приватним особам і які можуть стати об'єктами оподаткування в новому законі про "податок на розкіш". Про це в інтерв'ю ZN.UA розповів віце-прем'єр, міністр соціального розвитку Сергій Тігіпко.

"Звичайно, знаємо. Все на обліку. Будь ласка: будинків і квартир — понад 13 тисяч, автомобілів — більш як 97 тисяч, дорогого взуття, одягу і коштовностей — 1% від загального обороту, яхт, які можуть потрапити під оподатковування, — понад 1100", — повідомив Тігіпко.

На питання, чи не вважає він складним адміністрування цього податку, відповів: "Не вважаю ... Все просто, зрозуміло і прозоро".

"У чому складність? Якщо ви маєте квартиру площею понад 200 кв. м, вона зареєстрована, то раз на рік до вас приходить від Податкової служби прохання заплатити стільки-то гривень із розрахунку 2% від мінімальної заробітної плати за кожен квадратний метр. 2% від 1073 грн. — 21 грн. 46 коп. Помножте на 250, якщо у вас 250 кв. м, і одержите чітку суму — 5365 грн", - розповів міністр.

Що стосується товарів ціною понад 2 тисяч євро з урахуванням ПДВ, то податковими агентами в цьому випадку стають самі магазини.

За словами Тігіпка, "таких магазинів у країні набереться, може, 200". При цьому сюди не потрапляють ті магазини, які продають звичайні товари вартістю менше 2 тисяч євро.

"Продавець, маючи таку ціну товару, повинен збільшити її на суму податку (10%) і протягом місяця після його продажу перерахувати податок до бюджету і відзвітувати як податковий агент. Покупець узагалі нічого не декларує та не звітує", — говорить він.

УП

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...
");