Слухай онлайн
Кримінал

Торік на Львівщині викрили 10 злочинних угруповань

Упродовж 2016 року слідчі підрозділи правоохоронних органів області зареєстрували 10 кримінальних проваджень стосовно 33 осіб, які вчинили злочини у складі організованих угруповань. Про це повідомила прес-служба прокуратури Львівської області.

У 8 кримінальних провадженнях щодо 27 учасників організованих злочинних груп досудове розслідування завершено, а обвинувальні акти скеровані до суду.

Серед них 3 кримінальних провадження за вчинення кримінальних правопорушень у сфері економіки. Зокрема, щодо групи осіб, які підробляли офіційні документи та білети державних лотерей, в результаті чого привласнили грошові кошти в сумі понад 2 млн. грн.; стосовно угруповання, яке організувало незаконний гральний бізнес, де у 4 залах було розміщено більше 60 гральних апаратів. Також скеровано до суду для заочного засудження організаторів злочинного угруповання, які шляхом шахрайства та зловживання службовим становищем під приводом залучення пайових внесків осіб в будівництво житлового будинку у м. Львові заволоділи коштами більше ста потерпілих на суму понад 10 млн.грн. та ухилились від  сплати податків на суму майже 4 млн. грн.

Окрім цього, до суду скеровано обвинувальні акти ще у 5 кримінальних провадженнях стосовно учасників 4 організованих груп, які вчиняли крадіжки, грабежі та розбої, заволодівши майном на загальну суму близько 8 млн. грн.,  а також щодо організованої злочинної групи, члени якої, використовуючи корупційні зв’язки з працівниками поліції під їх прикриттям, займалися виготовленням та збутом наркотичних засобів.

Сума збитків, завдана вищевказаними кримінальними правопорушеннями, становить близько 10 млн. грн., з яких більше третини відшкодовано під час  розслідування даних проваджень. Крім цього, в ході досудового розслідування накладено арешти на майно підозрюваних в розмірі 1,4 млн. грн. та пред’явлено цивільних позовів на суму 6,8 млн. грн.

Зазначимо, що завдяки вжитим прокуратурою області заходам щодо активізації слідчими та оперативними підрозділами розшуку громадян, які ухилялись від органів досудового розслідування, встановлено місцезнаходження 4 осіб, які вчинили злочини, перебуваючи у складі організованих груп та злочинних організацій. Усіх затриманих поміщено під варту.

За наслідками судового розгляду вже постановлено рішення стосовно 19 учасників організованих угрупувань, з яких 15 засуджено до реального позбавлення волі з конфіскацією майна, ще 3 - до штрафів на загальну суму 850 тис.грн.

У 4 кримінальних провадженнях  обвинувальні вироки прокурорами оскаржуються у зв’язку з м’якістю покарання.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ