Трьох військовослужбовців Російської Федерації засуджено до 15 років позбавлення волі за порушення законів та звичаїв війни, вчинені на Чернігівщині, включаючи незаконне затримання та дії сексуального характеру. Про це повідомляє Офіс Генпрокурора.
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури, у порядку спеціального судового розгляду, визнано винними трьох військовослужбовців Російської Федерації. Їм інкримінували порушення законів та звичаїв війни, вчинені групою осіб за попередньою змовою (ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 438 КК України). Вироком суду їм було призначено покарання у виді 12 років позбавлення волі.
Оскільки ці ж військові РФ раніше вже були засуджені за жорстоке поводження з цивільним населенням, за сукупністю злочинів їм остаточно призначено покарання у виді 15 років позбавлення волі.
Прокурор довів, що на початку березня 2022 року, під час окупації села Ягідне Чернігівського району, троє військових держави-агресора затримали жінку. Її безпідставно звинувачували у диверсійній діяльності. Загрожуючи потерпілій вбивством та принижуючи людську гідність, військовослужбовці ЗС РФ нанесли їй побої та вчинили дії сексуального характеру.
Спеціальне досудове розслідування у цій справі здійснювалося слідчими Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Чернігівській області за оперативного супроводу Управління кримінального розшуку Головного управління Національної поліції в Чернігівській області.
