Слухай онлайн
Cуспільство

Три мільйони українців зустріли 1 травня на роботі за кордоном

Кількість трудових мігрантів з України збільшилась вже до 4 мільйонів громадян. Постійно за кордоном знаходяться понад 2,5 млн. З України їдуть не лише прибиральники та збиральники врожаю – їдуть айтішники, лікарі, вчені та підприємці.

Із початком теплої погоди почався черговий міграційний сезон – українці їдуть на чужину на сезонні сільгоспроботи. Експерти кажуть, що у середньому за рік 4 мільйони українців працюють за кордоном, із них 2,5 млн. працюють там постійно.

Трудова міграція зростає із кожним роком. Головні причини: низький рівень безпеки в Україні, низька заробітна плата, податковий та адміністративний тиск на малий і середній бізнес.

З України їдуть уже не лише збідніли українці, яким уже нема що втрачати, – країну полишають науковці, бізнесмени (часто разом із працівниками своїх підприємств), лікарі. Країна втрачає кваліфікованих працівників та трудові кадри. 

Голова Львівської обласної організації політичної партії «Наш край» Мирослав Хом'як зазначає, що для зменшення ризиків від трудової міграції треба впритул зайнятись вітчизняною економікою – не для звітів МВФ, а для вирішення нагальних проблем розвитку країни. "Усе, що сьогодні робить уряд, – це підготовка кадрів для економік країн ЄС. Кабміну необхідно негайно розробити заходи, які спонукають підприємства підвищувати заробітну плату, уповільнити інфляцію та збільшити купівельну спроможність громадян", - додає він. 

"Ми закликаємо уряд негайно створити довгостроковий план щодо виходу з трудової міграційної кризи та реформування ринку праці. А саме пропонуємо запровадити програму пільгового кредитування для малого та середнього бізнесу у сфері переробної сільськогосподарської галузі; зменшити податкове навантаження на малих та середніх виробників; спрямувати державні дотації на малий і середній бізнес та припинити підтримувати олігархів-монополістів; розвивати організовану та безпечну внутрішню міграцію задля розвитку вітчизняного ринку праці як альтернативи виїзду на заробітки за кордон. Щодо розвитку економіки, потрібно вкладати кошти в будівництво доріг, тому що нові якісні дороги працюють на розвиток економіки; в аграрному секторі - розвивати мале та середнє фермерство, переробку сировини в готовий продукт; реанімувати оборонно-промисловий комплекс", - заявив Мирослав Хом'як.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...