Як повідомили у прес-службі ЛОДА, природно-заповідний фонд Львівщини поповнився трьома новими об'єктами місцевого значення - двома пам'ятками природи ʺЕкопарк студентськийʺ (0,3434 га) і ʺПарк Короля Данилаʺ (0,2237 га) та ботанічним заказником “Двірцівський”(63,9 га).
Відповідне рішення ухвалили на сесії Львівської обласної ради.
“Завдяки багаторічній праці фахівців у сфері заповідної справи на території області функціонує 384 території та об’єкти природно-заповідного фонду, загальною площею 170,9 тис. га, що складає 7,8 % від площі території області.Сьогодні цей список поповнили ще 3 нові об’єкти. Адже збереження унікальних природних об’єктів - це наш обов’язок як перед сучасниками, так і нашими нащадками”, -зазначив директор департаменту екології та природних ресурсів Львівської облдержадміністрації Руслан Гречаник.
Відтак, на території Сокальського ДЛГП ʺГалсільлісʺ створено Ботанічний заканик місцевого значення “Двірцівський” з метою збереження та відтворення унікальних фітоценозів рідкісних та зникаючих видів місцевої флори, підтримання біорізноманіття регіону, охорони поліських морено-зандрових і долинних ландшафтів лісових екосистем без вилучення земель у землекористувача. Заповідна територія є одним із ареалів поширення шафрана Гейфеля, який занесений до Червоної книги України.
Дендрологічний парк місцевого значення ʺЕкопарк студентськийʺ створено на території Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка (без вилучення територій у землекористувача) з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання. На території, що відведена під дендрологічний парк місцевого значення ʺЕкопарк студентськийʺ зростає понад 75 видів флори, з них: 18 видів дерева та кущі, решта - трав’янисті рослини.
Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва у центральній частині м. Судова Вишня – важливий садово-парковий об’єкт, який потребує збереження та відновлення. Об’єкт має історичне, композиційне та рекреаційне значення не лише для міста, але і для природно-заповідного фонду Львівщини.