Слухай онлайн
Економіка

Цього року в Україні слід очікувати банкрутств банків, – експерт

Цього року в Україні слід очікувати реструктуризації, злиття, поглинань і банкрутств банків, – про це йдеться у коментарі завідувача кафедри банківської справи Університету банківської справи НБУ (Львів), доктора економічних наук Ростислава Слав’юка.

 

Зокрема, Ростислав Слав’юк зазначив: «Інформаційні повідомлення щодо виходу економіки України з кризового стану є достовірними лише частково. Очевидно, що можна говорити про певні ознаки стабілізації в окремих сферах економіки. Однак говорити про стабілізацію банківської системи говорити поки що зарано. 

По-перше, в Україні лише у 2010 році розпочнуться процеси реструктуризації, злиття, поглинань і, на жаль, банкрутств банків. З огляду на це банкам важко буде відвойовувати втрачені позиції та повертати довіру населення. Більше того, банкрутство кількох банків, про яке уже заявив уряд неминуче сповільнить процес повернення довіри населення. 


По-друге, завершення виборів Президента неминуче приведе до перерозподілу сфер впливу. Банківська сфера буде одною з найпривабливіших та найбільш вразливих у випадку зведення політичних рахунків. Окремі фінансово-промислові групи відчують вплив зміни політичної ситуації. 

По-третє, рівень зайнятості та невисокі доходи населення протягом року мало сприятимуть формуванню ресурсної бази банків. 

По-четверте, кризові процеси в окремих країнах (наприклад, Греції) можуть прямо чи опосередковано відобразитись на діяльності банків в Україні».

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ