Слухай онлайн
Політика

Тимошенко поставила на контроль подарунки чиновникам

Чиновники повинні передавати офіційні подарунки до секретаріатів тих органів влади, які їх відряджали з візитом, –повідомила Українська правда.

 

Відповідна постанова Кабміну про затвердження порядку передачі подарунків, отриманих під час проведення офіційних заходів, набула чинності, повідомляє офіційний сайт прем'єра Юлії Тимошенко.

 

"В багатьох країнах така норма діє, коли під час офіційних візитів, так прийнято, можу за власним досвідом сказати, що обов'язково везеш подарунки колегам, з якими ведеш переговори", - заявив перший віце-прем'єр Олександр Турчинов, коментуючи цей документ.

 

"Так склалися протоколи, і відповідно, чиновники, представники країни, які проводять такі переговори, отримують зустрічні подарунки на згадку про важливість таких подій", - сказав урядовець.

 

За його словами, раніше процес отримання офіційних подарунків не регламентувався.

"Ми чітко ставимо завдання щодо передачі таких подарунків в органи секретаріатів відповідних міністерств, відомств, або секретаріату Кабміну", - зазначив Турчинов.

 

Перший віце-прем'єр уточнив, що коштовні метали, отримані як офіційний подарунок, передаватимуться до Нацбанку чи Мінфіну.

 

"Якщо це - сувеніри, можна створити якийсь музей подарунків. Якщо їх буде дуже багато - їх можна використовувати під час офіційних заходів", - вважає він.

 

"Але я хочу ще раз сказати - і наші подарунки (іноземним гостям), і подарунки, які отримуємо ми, не пов'язані з особистими якостями того чи іншого представника держави - це данина поваги державі", - наголосив Турчинов.

 

Урядовець також повідомив, що подарунки, які він отримував під час своїх офіційних візитів, знаходяться у його кімнаті для відпочинку.

 

"Тепер у мене буде можливість передати їх до секретаріату Кабміну. Раніше не було системи - хтось подарунки виставляв, хтось брав на пам'ять, не було порядку та не було контролю за цим питанням. Зараз ми це налагодимо", - додав Турчинов

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ