Слухай онлайн
Політика

Тимошенко заборонений шопінг в тюремному магазині та телефонні дзвінки

Качанівська колонія, де буде відбувати термін Юлія Тимошенко, вважається однією з показових в Україні. Колонія славиться своїм швейним виробництвом, де засуджені шиють уніформу для підрозділів держслужби, мішки, матраци, ковдри, заробляючи близько 1500-2000 грн., пише Сегодня.

На відміну від жінок, які знаходяться на зоні в Харкові і заробляють гроші на швейному виробництві, Тимошенко і її сусідки по камері працювати не можуть. Значить не матимуть заробітку, а в місцевому магазинчику можна отоварюватися лише на гроші, зароблені в колонії. Тобто Тимошенко не може користуватися магазином (як розповіло джерело в адміністрації зони, замовляти продукти в цьому магазинчику можуть ув'язнені навіть по інтернету через локальну мережу!). Зате в'язням дозволені 2 передачі на місяць по 32 кг.

Якщо Тимошенко і справді привезла 12 валіз речей, то вони всі знаходяться на складі. Видавати їх будуть в міру необхідності та з дозволу начальства. Тимошенко повинні переодягнути в казенний одяг (видадуть халат, головну хустку, куртку і нагрудну бирку із прізвищем). А от її сусідку не переодягнуть, так як її вирок ще не вступив в силу.

Ще одна відмінність утримання Тимошенко від тих, хто на зоні, - заборона на телефонні дзвінки. Засуджені в колонії можуть телефонувати два рази на місяць по 15 хвилин, а ті, хто в СІЗО, цього позбавлені. Всі контакти для сидячих в ізоляторі - з дозволу слідчого (на зоні є гарантовані побачення).

Якщо Тимошенко знадобиться лікування, то у колонії є санчастина зі стаціонаром, але можуть і направити в одну з міжрайонних лікарень для ув'язнених. Найближча така - під Харковом, у селищі Темнівка. Там при 100-й колонії є лікарня, де, кажуть, уже посилено готуються до можливого прийому віп-хворої.

Нагадаємо, 30 грудня Юлія Тимошенко була етапована в СІЗО при Качанівській колонії під Харковом. Вчора провідати екс-прем'єра приїхали її дочка Євгенія і адвокат Сергій Власенко. Євгенію до мами не пустили. Для побачення з ріднею потрібен дозвіл слідчого.

tsn

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ