Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

Майже 2 000 осіб з окупованих територій Донбасу та анексованого Криму вступили на бюджет до українських ВНЗ у 2020

За попередніми підсумками вступної кампанії 2020 року станом на початок жовтня до українських закладів вищої освіти на місця державного замовлення вступило майже 2 000 осіб з тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей та анексованого Криму. Зарахування вступників з ТОТ триватиме ще до 23 жовтня 2020 р.

Про це заявив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Вітренко під час онлайн-брифінгу «Доступна освіта: дистанційне навчання в школах та перші підсумки вступної кампанії для мешканців з тимчасово окупованих територій» сьогодні 7 жовтня, передають у пресслужбі МОН.

«Під час цьогорічної вступної кампанії на базі українських закладів вищої освіти функціонували водночас такі освітні центри, як «Крим-Україна» та «Донбас-Україна». Станом на сьогодні вже зарахована на навчання через ОС «Крим-Україна» 381 особа, через ОС «Донбас-Україна» – 1 572 особи. Завершальний етап зарахування на бюджет та контракт триватиме ще до 23 жовтня», – зазначив Андрій Вітренко.

Вступники з ТОТ цього року, як і в минулі роки, також мали можливість вступати до університетів за результатами ЗНО. Вони навчались у школах дистанційно та проходили тестування разом з іншими його учасниками. За даними Донецького та Луганського департаментів освіти, протягом 2019/2020 н.р. у школах на підконтрольних територіях на дистанційній освіті/екстернаті навчалось 5 394 учнів з тимчасово окупованих територій.

Традиційно в рейтингових списках та наказах про зарахування всі прізвища вступників з ТОТ були зашифровані з метою гарантування їхньої безпеки.  

Під час онлайн-брифінгу були також презентовані оновлена покрокова інструкція 4 кроки як здобути середню освіту в Україні школярам з ТОТ у 2020/2021 н.р. та інші промоційні матеріали – постери, листівки, календарики, розроблені Фондом «Відкрита політика» у співпраці з МОН, які допоможуть підготуватись учням до наступної вступної кампанії та проінформувати їх про можливості здобуття вищої освіти в українських університетах. 

«Ми повинні об’єднати зусилля держави та всіх громадських ініціатив заради реінтеграції дітей з тимчасово окупованих територій. Школа – це чи не єдине місце, де можна вести діалог з батьками і дітьми, які проживають по обидві сторони фронту. Тому Фонд «Відкрита політика» продовжує роботу, розпочату у 2015 році щодо доступу до освіти дітям, які постраждали внаслідок війни. Ми розробили анімаційну покрокову інструкцію, постери. Навчаємо освітян, консультантів гарячої лінії», – зазначила Ірина Жданова,  виконавча директорка Фонду «Відкрита політика». 

Для забезпечення інформування учнів та їхніх батьків про можливості здобуття вищої освіти на території України за спільної ініціативи МОН, Урядового контактного центру та Фонду «Відкрита політика» в лютому 2020 року розпочала роботу Урядова гаряча лінія з консультування громадян щодо питань освіти мешканців з тимчасово окупованих територій (0 800  504 425), на яку до та під час вступної кампанії (протягом 7 місяців) надійшло 6 603  дзвінки. 

Продовжує роботу регіональна гаряча лінія в Краматорську та гарячі лінії Фонду «Відкрита політика»: +38 098 079 69 73 (Viber, Whatsapp, Telegram), +38 095 200 85 73/ Viber, Whatsapp, Telegram, у т.ч.  для людей із вадами слуху, Skype «Доступна освіта».

Крім того, Фонд «Відкрита політика» активно працює над створенням контенту для дистанційної освіти, зокрема й з природничих дисциплін (IT, математики, фізики й астрономії) на базі Наукового ліцею Чурюмова.

Нагадаємо, триває громадське обговорення проєкту Стратегії розвитку вищої освіти України на 2021-2031 роки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ