Слухай онлайн
Політика  |  Економіка  |  Cуспільство

У «Батьківщині» порахували, що Янукович «недолюбив» Львівську область на 67%

У 2009 році, коли прем’єр-міністром України була Юлія Тимошенко, Угода щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом міністрів України і Львівською обласною радою була профінансована із державного бюджету на 105%, а у 2010 році – лише на 33%, - про це сьогодні, 26 січня, на прес-конференції у Львові повідомив лідер ЛОО «Батьківщини» Роман Ілик.

При цьому, за його словами, левова частка коштів за 2010 рік була профінансована у перші місяці 2010 року, коли Юлія Тимошенко очолювала уряд. «Якщо відкинути ці кошти, то в актив команди Азарова записати ці 33% доволі складно», – зауважив він.

Роман Ілик нагадав, що саме завдяки підписанню цієї угоди вдалось вирішити проблему цілодобового водопостачання м. Львова.

Натомість у 2010 році заходи, передбачені в угоді, фактично не виконані. «Подолання соціально-екологічних наслідків, що пов’язані з закриттям та діяльністю шахт у 2010 році профінансовано на 0%. Покращення стану автомобільних доріг державного та місцевого значення профінансовано аж на 7,8% (в той час у 2009 році цей пункт регіональної угоди був профінансований у 2,5 раза більше, ніж планувалось). Впровадження заходів щодо зменшення впливу, утилізації та переробки токсичних відходів профінансовано на 0%. Формування екологічної мережі та розвиток природно-заповідного фонду – 0%. Розвиток історико-культурних заповідників – 0%», – повідомив лідер Львівської обласної «Батьківщини».

За словами Романа Ілика, Янукович неодноразово говорив про важливість реалізації таких регіональних угод, і під час передвиборчої кампанії, і під час свого єдиного візиту до Львова у статусі глави держави. «Зокрема, перебуваючи у Львові 27 травня 2010 року у дусі кращих комуністичних традицій він сказав, що регіональну угоду між урядом уже Азарова та Львівщиною буде не лише виконано, а й перевиконано. Доповнення, які Янукович хотів внести до цієї угоди, стосувалось інвестиційної політики в регіоні, захисту від можливих повеней – будівництво дамб, доріг тощо. 2010 рік позаду. І уряди Януковича-Азарова та Тимошенко склали свій іспит перед мешканцями Львівщини», - підсумував Роман Ілик.

Довідка.

Угоду щодо соціально-економічного розвитку Львівської області між Кабінетом Міністрів України та Львівською обласною радою було підписано у 2009 році з ініціативи прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко. Загальний обсяг фінансування на 2009-2013 роки заходів угоди становить 3,26 млрд. грн., у тому числі з Державного бюджету – 1,84 млрд. грн.

Основні статті: реструктуризація та розвиток базових галузей промисловості; розвиток системи життєзабезпечення населених пунктів; створення ефективної системи в галузі охорони навколишнього природного середовища; збереження історико-культурної спадщини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ