Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Cуспільство

У березні мешканці Львівщини добровільно здали 177 незареєстрованих «стволів»

Впродовж березня на Львівщині проходив місячник добровільної здачі зброї, набоїв та вибухівки. Тож за цей час правоохоронцям вдалося зібрати чималий арсенал. Люди принесли до міліції 177 незареєстрованих «стволів», –повідомили у ВЗГ ГУМВСУ у Львівській області.

 

«Зброю приносили різну, навіть армійських зразків. Цього разу ми вилучили 7 таких взірців. До міліції було здано 9 одиниць мисливської нарізної та понад 110 одиниць мисливської гладкоствольної зброї», - розповів начальник відділу дозвільної системи та ліцензування УГБ ГУ МВС України у Львівській області полковник міліції Володимир Цікало.

 

Цього року траплялось і чимало цікавих випадків. Люди приносили зброю, успадковану ще від діда-прадіда чи привезену з-за кордону. Як от мешканець Дрогобича, який придбав собі у Молдові гладкоствольну мисливську рушницю  й тривалий час незаконно зберігав її у себе вдома. Зрештою, таки вирішив позбутися небезпечної «іграшки» й приніс її до місцевого відділку міліції.

 

А у Радехівському районі чоловік натрапив на зброю, коли прибирав на горищі у будинку свого діда. Мисливська гладкоствольна рушниця дісталась йому у спадок від старого. Спочатку чоловік не знав, що й робити з такою знахідкою. Та, зрештою, сповістив про зброю до райвідділку й, таким чином, уникнув відповідальності за її незаконне зберігання.

 

Протягом березня люди найчастіше здавали газову зброю. Принесли до міліції понад 220 таких пістолетів та револьверів. Окрім цього, правоохоронцям вдалося зібрати більш ніж 13 тисяч набоїв різного калібру, 9 снарядів та чотири гранати.

 

Вилучену зброю вже скерували на дослідження.

 

«Експерти повинні визначити, на скільки технічно справною є ця зброя, чи не скоєно з неї якийсь злочин. Тільки після цього виноситься постанова про відмову в порушенні кримінальної справи у зв’язку із тим, що громадянин сам, добровільно здав зброю», - повідомив полковник міліції Володимир Цікало.

 

Він також нагадав, що за зберігання незареєстрованої гладкоствольної зброї доведеться сплатити чималий штраф. Тоді як за незаконне носіння, зберігання чи збут нарізної вогнепальної зброї, обрізів гладкоствольних рушниць, холодної зброї, боєприпасів та вибухівки передбачено кримінальну відповідальність. Уникнути покарання можна лише здавши зброю добровільно.

 

Володимир Цікало зазначив, що, навіть, якщо людина приносить «ствол» до міліції, вона все ж таки зможе повернути його собі. Потрібно лише отримати відповідний дозвіл.

 

«Як правило, доводиться реєструвати мисливську зброю. Протягом березня ми видали майже 30 таких дозволів. Власники цієї зброї спочатку добровільно здали її, а тоді вже узаконили», - каже Володимир Цікало.

 

Наразі вирішується питання щодо реєстрації ще 63 «стволів». Решту ж вилученої зброї, а це понад 260 одиниць, правоохоронці передадуть на зберігання. Пізніше весь цей арсенал знищать.

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ