Слухай онлайн
Політика

У Чехії оголосили результати виборів до парламенту

Популістський політичний рух "Акція незадоволених громадян" (ANO), який очолює підприємець і мільярдер Андрій Бабиш, з великим відривом переміг на виборах у парламент Чехії, набравши 29,64% голосів виборців. Про це ввечері 21 жовтня повідомила Чеська статистична служба (CSU) по закінченні підрахунку бюлетенів на всіх виборчих дільницях.

На виборах чотирирічної давності ANO (у перекладі з чеської ця абревіатура означає "Так") виявилося другою політичною силою в країні - після Чеської соціал-демократичної партії (ЧСДП). На цей раз у голови ANO, колишнього міністра фінансів країни Андрія Бабиша, якого в ЗМІ називають "чеським Дональдом Трампом", є всі шанси зайняти крісло прем'єр-міністра. Євроскептик Бабиш виступає проти прийому Прагою біженців.

Відзначається, що останнім часом ім'я лідера ANO фігурувало в кількох скандалах. У червні він був змушений піти з посади міністра фінансів за підозрою в ухилянні від сплати податків. У жовтні йому пред'явили звинувачення в шахрайстві у справі, пов'язаній з отриманням субсидій ЄС на суму в 2 млн євро. Крім того, його звинувачують у тому, що в минулому він співпрацював з чехословацькими спецслужбами.

Опозиційна консервативна Громадянська демократична партія фінішувала на другому місці з 11,32% голосів. Далі з невеликим відривом розташувалися виступає за підтримку громадянських свобод Чеська піратська партія (10,79%) і праворадикальна партія "Свобода і пряма демократія" (СПД) чесько-японського підприємця і націоналіста Томіо Окамура (10,64%). СПД - найбільш радикально, порівняно з іншими політичними силами виступає проти прийому біженців, поширення ісламу та інтеграції з ЄС.

Нинішні партнери популістів по правлячій коаліції, соціал-демократи з ЧСДП, серйозно погіршили свої показники порівняно з 2013 роком (7,27% проти 20,5% голосів).

Явка на виборах склала 60,8%.

Раніше найбільші партії Чехії стверджували, що не будуть входити в уряд, якщо його очолить людина, якому пред'явлені звинувачення в скоєнні кримінального злочину.

Однак президент Чехії Мілош Земан заявляв, що, в разі перемоги АНО на виборах, він надасть Бабишу можливість сформувати уряд, навіть якщо до того часу підприємець все ще буде перебувати під слідством.

Нагадаємо, що 20 жовтня у Чехії стартували вибори нового складу нижньої палати парламенту.

На відміну від більшості країн, вибори в Чеській Республіці проводилися 2 дні поспіль - у п'ятницю і суботу. У п'ятницю дільниці відкрилися після обіду, а в суботу, навпаки, працювали в першій половині дня. Це зроблено для зручності громадян, яким дали можливість проголосувати в п'ятницю після роботи і виїхати за місто.

У бюлетенях — 31 партія і рух, але швидше за все, у парламент пройдуть лише вісім.

DT.UA

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ