Слухай онлайн
Культура

У Галереї Органного залу готують виставку малярства та сучасного сакрального мистецтва

27 листопада о 18:00 у Галереї Львівського органного залу відбудеться відкриття виставки “Фрагменти. Вибране”, де будуть представлені роботи чотирьох львівських художників: Олі Кравченко, Остапа Лозинського, Уляни Нищук і Уляни Томкевич.

Виставка “Фрагменти. Вибране” — це своєрідний зріз співтворчості групи митців, учасників галереї “Іконарт”, які працюють переважно у жанрі сакрального живопису. 

Розповідає автор ідеї Остап Лозинський: “Ми з Олею Кравченко, Уляною Нищук та Уляною Томкевич співпрацюємо більше 10 років у різних форматах. Дуже часто робимо виставкові проєкти, які по завершенню припиняють тривати у часі і просторі. Залишаються лише згадки про них та фотографії. Ми подумали що було би цікаво зібрати роботи з наших різних виставок і подивитися, як вони між собою співіснують. Цікаво зробити певний зріз і побачити, як ми змінилися. Подивитися на роботи, створені 5-7 років тому і сьогодні. Створити з них якусь історію. Бо насправді кожна виставка — це певна історія: про наші цінності, переживання, про наш світогляд”.

Роботи Уляни Томкевич, представлені на виставці, будуть сакрального напрямку. Роботи Остапа Лозинського, Олі Кравченко та Уляни Нищук — більш неканонічні, експериментальні. Цікавинкою стануть автопортрети художниць із колекції Остапа Лозинського, в тому числі авторок робіт виставки “Фрагменти. Вибране”. 

Всі учасники виставки використовують класичні техніки, випробувані століттями. “Темпера, позолота, використання дошки, — добротні техніки можуть насправді правильно працювати із сучасним мистецтвом”, — вважає Остап Лозинський. 

Саме таке співіснування традиційного і сучасного підкреслить і простір Органного залу — сучасний інтер’єр Галереї з усіма зручностями, до яких звикла людина ХХІ століття, та поруч — відкриті фрески Яна Генріка Розена, які пройшли перший етап реставрації.

“Базові поняття у житті людини, такі як віра, любов, ненависть, є незмінні, — каже Остап Лозинський. — Головні речі залишаються незмінні,  що 500 років тому, що нині. Якщо ми говоримо про сучасне сакральне мистецтво, маємо пам’ятати, що ми є людьми свого часу. Ми привносимо наше розуміння в усе, що нас оточує. Тож і простір змушений підлаштовуватися і бути комфортним для нас”.

Виставка з 27 листопада до 22 грудня, щодня з 13:00 до 19:00, з дотриманням усіх протиепідемічних норм. Вхід на відкриття виставки безкоштовний. В усі інші дні — з вхідним квитком. Квитки можна придбати у касі Органного залу та на сайті.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ