Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн

У Генштабі дали роз'яснення щодо переміщення військовозобов'язаних (оновлено)

Норма Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”, який діє з 1992 року, передбачає, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Фото Гал-інфо, Олена Ляхович

Про це повідомили у Генштабі ЗСУ.

Зазначається, що З метою впорядкування обліку переміщених осіб Генеральний штаб Збройних Сил України розробив Порядок надання дозволу громадянам України, які перебувають на військовому обліку у ТЦК та СП, на виїзд за межі місця проживання (місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час.

Дозвіл видають від 30 діб до року залежно від категорії субʼєкта. Розглядається додаткове унормування питань переміщення осіб, які систематично перетинають адміністративні межі у звʼязку зі службовою чи особистою необхідністю. 

"Просимо з розумінням ставитися до регуляторних заходів, продиктованих законами України, умовами воєнного стану і ведення війни", - додають у Генштабі. 

Як розповіла у коментарі РБК-Україна координаторка руху адвокатів Збройних сил України Євгенія Рябека, у повідомленні Генерального штабу йдеться виключно про впорядкування обліку осіб, які змінюють саме місце проживання, місце реєстрації.

"Тобто це відбувається за тими законами, які в нас уже давно були ухвалені", - ствреджує Рябека.

Таким чином, особа, яка змінює місце проживання, повинна була звернутися - на той час - в військкомат, а сьогодні - до центра військового комплектування - знятися з обліку і поїхати стати на облік в новому місці, що не являється новим правилом.

"Можливо, опублікований документ трохи незрозуміло виписаний. Але, дійсно, мета така - щоби впорядкувати цей облік, щоби наші центри комплектування мали певний порядок. Тобто це більше внутрішній документ, але спільнота тлумачить його так, як хто зрозумів", - припускає Рябека.

Пересуватися Україною без дозволів можна

Тобто, не йдеться про те, що для виїзду з міста, з області, з села до села чи з району до району треба брати дозвіл. Ні. Мова йде про те, коли особа змінює місце проживання або місце реєстрації.

"Сьогодні ще будуть відбуватись певні наради, щоби юридично впорядкувати цей документ та внести поправки для того, щоби він був більш правильний. Ніхто не хоче зупинити економіку, бізнес. Тобто такої мети не ставилось", - підсумувала координатор руху адвокатів ЗСУ.

Водночас сьогодні Головнокомандувач ЗС України генерал Валерій Залужний написав у фейсбуці, що "жодних вказівок на перешкоджання переміщенню осіб упродовж найближчих днів з боку військового командування не надавалося"

Що цьому передувало

Нагадаємо, що в інфопросторі почала поширюватися інформація про те, що військовозобов'язаним заборонений виїзд із міста проживання без дозволу військкомату.

При цьому першою, хто опублікувала цю інформацію стала Запорізька ОВА.

Вже сьогодні Генштаб звернувся до громадян із роз'ясненням, що нібито під час воєнного стану такі обмеження можливі.

"Тобто треба отримати дозвіл на виїзд за межі місця проживання(місця перебування) з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час", - пояснили в Генштабі, чим спровокували хвилю негативних коментарів

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ