Директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Богдан Кіт вважає, що погроза зі сторони ДК „Газ України” відключити газ підприємству не має підстав, оскільки це лише спроба зіпхати на низ проблеми, які існують наверху, у Києві. Про це Кіт розповів у коментарі „Гал-info”.
„Оплата за використаний газ нашого підприємства становить на сьогодні 78% і є однією з найвищих показників в Україні, – каже Кіт. – За 2008 рік ми вже сплатили 12 мільйонів гривень. Але перед тим, як відключати нам газ, ДК „Газ України” повинно розібратися наверху, у себе. По-перше, „Львівтеплоенерго” не має досі підписаної угоди з ДК „Газ України”. Справа в тому, що зі свого боку ми угоду підписали, залишивши порожні місця під підписи для „Газу України”. З того часу пройшло 2,5 місяці, а угода не підписана досі”.
Крім того, Кіт зауважив, що рішення „Газу України” не має законних підстав, оскільки базується на виділенні обсягів газу. „Немає такого поняття у законодавстві, як ліміти, – каже Кіт. – Тому як можна вимагати сплатити наперед гроші за газ. Нам споживачі сплачують через місяць-півтора за використаний газ, після того, як буде підраховано об’єм використаного тепла, розбито по будинках і розіслано рахунки. Тому нам зараз починають сплачувати за січень-лютий. Крім того, за тепло ми наразі отримали 3 мільйони з плюсом гривень, а сплатили вже 7 з плюсом”.
За словами Кота, проблеми в першу чергу треба шукати не серед 131 підприємства-боржника, а в Кабміні. „У Кабміні та ДК „Газ України” сидять бізнесмени, які хочуть гроші вперед, – каже Кіт. – Водночас, в першу чергу проблеми є на рівні Кабміну, а вони у свою чергу лише говорять, що дурні сидять на місцях”.
Як пояснив Кіт, тариф на теплопостачання не змінювався з жовтня 2006 року. Водночас, мінімальна зарплата зросла з 375 гривень до 515 гривень. „Звідки я маю платити зарплату людям?” – питає Кіт, наводячи приклад, що ціни на електроенергію за цей період зросли на 40 відсотків, ціна на воду зросла в 2,5 рази. Крім того, за словами Кота, рентабельність їхнього підприємства теплопостачання з’їдає лише одна сплата за послуги ЖКГ, на які йде 4 відсотки зібраних грошей, у той час, коли і в тарифі закладено лише 3 відсотки рентабельності.
Як повідомив Кіт, щоби сплатити за спожитий у 2008 році газ, підприємству додатково довелося взяти кредит у сумі 5 мільйонів гривень, при цьому частина цих грошей була використана на зарплату. Крім того, зросла ціна на газ для бюджетних установ на 40% більше, аніж у 2006 році.
„Львівські депутати не пішли на те, аби виділити потрібну суму з міського бюджету, кажучи що це потрібно Котові, але це потрібно „Львівтеплоенерго” – каже Кіт. – Крім того, у загальноукраїнському бюджеті закладено 2 мільярди гривень для покриття цих витрат. Нехай Кабмін спочатку виконає бюджет, і тоді би боргу у сумі 34 мільйони гривень у нас би не було”.
Нагадаємо, ДК „Газ України” не виділяє обсягів газу на другу декаду березня 131 підприємству ТКЕ, у тому числі й „Львівтеплоенерго”. Як повідомляє ДК „Газ України”, у «Львівтеплоенерго» найнижчий рівень розрахунків за газ серед 131 підприємства (борг підприємства з початку опалювального сезону 2007-08 рр. – 52,8 млн грн, рівень розрахунків – 51%).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ