Слухай онлайн
Економіка

У Кабміні сидять бізнесмени, які не виконали бюджету, а хочуть передоплати – директор “Львівтеплоенерго”

Директор ЛМКП “Львівтеплоенерго” Богдан Кіт вважає, що погроза зі сторони ДК „Газ України” відключити газ підприємству не має підстав, оскільки це лише спроба зіпхати на низ проблеми, які існують наверху, у Києві. Про це Кіт розповів у коментарі „Гал-info”.
 „Оплата за використаний газ нашого підприємства становить на сьогодні 78% і є однією з найвищих показників в Україні, – каже Кіт. – За 2008 рік ми вже сплатили 12 мільйонів гривень. Але перед тим, як відключати нам газ, ДК „Газ України” повинно розібратися наверху, у себе. По-перше, „Львівтеплоенерго” не має досі підписаної угоди з ДК „Газ України”. Справа в тому, що зі свого боку ми угоду підписали, залишивши порожні місця під підписи для „Газу України”. З того часу пройшло 2,5 місяці, а угода не підписана досі”.
Крім того, Кіт зауважив, що рішення „Газу України” не має законних підстав, оскільки базується на виділенні обсягів газу. „Немає такого поняття у законодавстві, як ліміти, – каже Кіт. – Тому як можна вимагати сплатити наперед гроші за газ. Нам споживачі сплачують через місяць-півтора за використаний газ, після того, як буде підраховано об’єм використаного тепла, розбито по будинках і розіслано рахунки. Тому нам зараз починають сплачувати за січень-лютий. Крім того, за тепло ми наразі отримали 3 мільйони з плюсом гривень, а сплатили вже 7 з плюсом”.
За словами Кота, проблеми в першу чергу треба шукати не серед 131 підприємства-боржника, а в Кабміні. „У Кабміні та ДК „Газ України” сидять бізнесмени, які хочуть гроші вперед, – каже Кіт. – Водночас, в першу чергу проблеми є на рівні Кабміну, а вони у свою чергу лише говорять, що дурні сидять на місцях”.
Як пояснив Кіт, тариф на теплопостачання не змінювався з жовтня 2006 року. Водночас, мінімальна зарплата зросла з 375 гривень до 515 гривень. „Звідки я маю платити зарплату людям?” – питає Кіт, наводячи приклад, що ціни на електроенергію за цей період зросли на 40 відсотків, ціна на воду зросла в 2,5 рази. Крім того, за словами Кота, рентабельність їхнього підприємства теплопостачання з’їдає лише одна сплата за послуги ЖКГ, на які йде 4 відсотки зібраних грошей, у той час, коли і в тарифі закладено лише 3 відсотки рентабельності.
Як повідомив Кіт, щоби сплатити за спожитий у 2008 році газ, підприємству додатково довелося взяти кредит у сумі 5 мільйонів гривень, при цьому частина цих грошей була використана на зарплату. Крім того, зросла ціна на газ для бюджетних установ на 40% більше, аніж у 2006 році.
„Львівські депутати не пішли на те, аби виділити потрібну суму з міського бюджету, кажучи що це потрібно Котові, але це потрібно „Львівтеплоенерго” – каже Кіт. – Крім того, у загальноукраїнському бюджеті закладено 2 мільярди гривень для покриття цих витрат. Нехай Кабмін спочатку виконає бюджет, і тоді би боргу у сумі 34 мільйони гривень у нас би не було”.
Нагадаємо, ДК „Газ України” не виділяє обсягів газу на другу декаду березня 131 підприємству ТКЕ, у тому числі й „Львівтеплоенерго”. Як повідомляє ДК „Газ України”, у «Львівтеплоенерго» найнижчий рівень розрахунків за газ серед 131 підприємства (борг підприємства з початку опалювального сезону 2007-08 рр. – 52,8 млн грн, рівень розрахунків – 51%).
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ