Слухай онлайн
Cуспільство

У Києві розпочався розгляд касаційних скарг потерпілих і засуджених у справі про Скнилівську трагедію

Військова судова колегія Верховного суду України у понеділок приступила до розгляду касаційних скарг потерпілих і засуджених у справі про Скнилівську трагедію  2002 р. на приговор військового апеляційного суду центрального регіону.
Розгляд касації проходить в приміщенні Дому офіцерів в Києві у відкритому режимі.
На засіданні присутні засуджені начальник служби безпеки польотів 14-го авіакорпусу Анатолій Лукіних, пілот, що командував літаком СУ-27 під час показових польотів на Скнилівському військовому аеродромі Володимир Топонар, другий пілот Юрій Єгоров, командувач 14-го авіакорпусу Анатолій Третьяков, а також виправданий за відсутністю складу злочину відповідальний за підготовку екіпажа Олег Дюбецький.
Були присутніми також кілька десятків потерпілих та їхніх представників, адвокати засуджених.
На цей момент вирішуються процесуальні моменти розгляду касації.
Нагадаємо, що 27 червня Військовий апеляційний суд Центрального регіону приговорив винних у Скнилівскій трагедії до 4-14 років позбавлення волі, зобов’язавши 5 винних виплатити державі 11,258 млн грн.
До 14 років позбавлення волі приговорено пілота Володимира Топонара, що командував літаком СУ-27 під час показових польотів на Скнилівському військовому аеродромі 27 липня 2002 року. Його також зобов’язали виплатити 7,2 млн грн на користь  держави як компенсацію за завдані збитки. Другий пілот Юрій Єгоров приговорений до 8 років позбавлення волі і виплаті 2,458 млн грн.
Командувач 14-го авіакорпусу Анатолій Третьяков, а також замісник керівника польотами Юрій Яцюк приговорені до 6 років позбавлення волі і до виплати по 700 тис. грн кожний. До 4 років позбавлення волі умовно суд приговорив начальника служби безпеки польотів 14-го авіакорпусу Анатолія Лукіних і до виплати 200 тис. грн.
Відповідальний за підготовку екіпажу Олег Дюбецький виправданий за відсутності складу злочину.
27 липня 2002 р. на Скнилівському військовому аеродромі під Львовом під час виконання показових польотів на авіашоу літак Су-27 упав на глядачів. Загинули 77 осіб, з них - 28 дітей. Постраждалими внаслідок авіакатастрофи визнані 543 особи, зокрема, після трагедії 10 осіб залишились інвалідами, з них троє - інвалідами першої групи.
На вирок військового апеляційного суду Центрального регіону у справах про Скнилівську трагедію було подано більш як 140 касаційних скарг. Про це повідомив „Інтерфакс Україна”.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...