Слухай онлайн
Кримінал

У Києві за рік камери відеонагляду допомогли у розкритті понад 2,5 тис правопорушень, - Крищенко

За рік у Києві записи з камер відеонагляду допомогли у розкритті понад 2500 правопорушень

Про це сьогодні, 31 жовтня, начальник поліції Києва розповів під час Kyiv Smart City Forum 2018, повідомив Відділ комунікації поліції Києва.

Форум, присвячений впровадженню сучасних технологій для покращення життя громадян, відвідали також заступник начальника Головного управління Національної поліції у місті Києві Віктор Нечитайло, керівник управління зв’язку та телекомунікацій Сергій Магдій та помічник начальника столичних правоохоронців Ольга Юськевич.

Начальник столичної поліції Андрій Крищенко під час виступу розповів про впровадження у рамках програми «Безпечна столиця» системи відеоспостереження, зокрема загострив увагу на встановленні так званих розумних камер із функцією розпізнавання облич та номерних знаків. Загалом у Києві встановлено близько 7000 відеокамер.

«Процес розвитку системи відеонагляду бере початок у 2017 році. І за цей час ми досягли хороших результатів.  Ми неодноразово пересвідчилися, що впроваджена система є суттєвою допомогою для поліції не лише у профілактиці правопорушень, а й для розкриття злочинів. За цей рік ми маємо 2500 розкритих кримінальних проваджень, при розслідуванні яких використовувалася інформація, отримана із записів встановлених камер. У порівнянні з минулими роками – це не десятки-сотні розкритих правопорушень, а вже тисячі», - зазначив головний поліцейський Києва.

Андрій Крищенко зауважив, що у такий спосіб часто розкриваються найбільш тяжкі злочини – вбивства, викрадення людей, розбої та грабежі. А як приклад навів розкриття нападу на ювелірну крамницю: у серпні озброєні злочинці вбили охоронця і забрали ювелірні вироби:

«Завдяки відеокамерам ми мали першу інформацію про автомобіль, на якому поїхали злочинці, напрямок їх руху, де вони покинули машину. На цей час всі підозрювані затримані і знаходяться під арештом».

Як позитив впровадження системи відеоспостреження начальник поліції Києва відзначив і те, що правоохоронці активно використовують камери при  проведенні масових заходів, коли забезпечується безпека учасників. Фактично поліцейські у режимі онлайн відслідковують залишені предмети, автомобілі, які можуть бути потенційно небезпечними, тощо. Окрім того, це є хорошим превентивним заходом, і про це говорить статистика:

«Вулична злочинність із 27 тисяч правопорушень у 2016 році знизилася до 12 тисяч правопорушень у цьому році. Це дуже великий крок! Про те, що Київ став безпечнішим, свідчить і проведення на високому рівні заходів європейського рівня, як-от Євробачення та Фінал Ліги чемпіонів. Звісно, працювати є над чим, тому ми не будемо зупинятися на досягнутому», - підсумував Андрій Крищенко.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...