Слухай онлайн
Cуспільство

У львівській міграційній службі – черги за біометричними паспортами: через ажіотажний попит

У Львові спостерігається ажіотаж щодо отримання біометричних паспортів. Сьогодні, 13 січня, у Львові у відділенні Державної міграційної служби у Львівській області стоїть черга з близько ста осіб. Про це Гал-інфо розповіла речник ГУ ДМС у Львівській області Світлана Хитрова.

Нагадаємо, учора 12 січня, ДМСУ розпочала прийом документів від громадян на отримання біометричних паспортів. У львівській міграційній службі першого дня ажіотажного попиту не спостерігалось, працівники служби прийняли документи у близько 20 відвідувачів. Сьогодні ж в черзі близько ста осіб, черга поступово рухається.

Також найблитжчим часом відповідне обладнання - для отримання біометричних паспортів - буде введено в експлуатацію у районних відділеннях Державної міграційної служби Львова та області. 

Нагадаємо, як повідомила прес-служба Міграційної служби України, протягом першого дня на всій території України прийняли близько 1 600 заяв на оформлення нових документів. Найбільше громадян звернулося для оформлення паспортів з електронним чіпом у Києві.

Бланк паспорта громадянина України для виїзду за кордон (нового зразка) виготовляється у формі книжечки та складається із 32 паперових сторінок з додатковими ступенями захисту, в обкладинку нового закордонного паспорта вмонтовано електронний чіп, на який вноситься інформація в електронному вигляді про власника документа та біометричні дані – оцифровані підпис та фото, а також відбитки пальців рук (два рівноцінних пальці рук). Документ, як і раніше, видається на 10 років.

За чинним законодавством, громадяни України мають можливість відмовитися від біометричного паспорта та отримати паспорт нового зразка, але без біометричного чіпа. Окрім того, буде можливість відмовитися і від сканування відбитків пальців рук при оформленні біометричного паспорта.

Для оформлення закордонного паспорта, як з чіпом, так і без, необхідно звернутися до підрозділуміграційної служби. Із собою потрібно взяти лише паспорт громадянина України та, у випадку якщо паспорт для виїзду за кордон раніше не оформлювався,  довідку про присвоєння коду платника податків.

Загальна сума оплат при оформленні паспорта нового зразка протягом 20 робочих днів складатиме 518 грн 15 коп. за паспорт з електронним чіпом (з них 257 грн. 15 коп. – обов’язкові платежі до державного бюджету, 261 грн. – вартість бланка із врахуванням персоналізації). Паспорт без електронного чіпа обійдеться дешевше – 461 грн 15 коп. (з них 257 грн. 15 коп. – обов’язкові платежі до державного бюджету, 204 грн. – вартість бланка із врахуванням персоналізації).

Крім того, залишається можливість прискореного оформлення документа протягом 7 робочих днів за умови оплати подвійного розміру держмита та вартості адміністративної послуги, паспорт з електронним чіпому такому разі обійдеться у 775 грн 30 коп., без чіпа – відповідно 718 грн 30 коп.

Діти з народження мають можливість оформити паспорт громадянина України для виїзду за кордон, однак, дітям віком до 16 років паспорт видається строком на 4 роки. Сканування відбитків пальців рук здійснюватиметься з 12-річного віку та виключно за згодою батьків (законних представників).

Разом з цим, до 1 квітня 2015 року Державна міграційна служба України продовжуватиме оформлення проїзних документів дитини, проте слід пам’ятати, що цей документ не визнається в окремих країнах, зокрема у Чехії, Португалії, Іспанії.

Документи, видані до 1 січня 2015 року, будуть чинними до закінчення строку дії, зазначеного у документі. Закордонні паспорти, видані раніше, і надалі можуть використовуватися для подорожей до будь-яких країн світу.

Запровадження в Україні біометричних паспортів для виїзду за кордон є однією з ключових умов лібералізації візового режиму ЄС для України, проте подорожування до європейських країн без віз буде можливим лише після ухвалення рішення про безвізовий режим Європейським Союзом.

З 12 січня заяви на оформлення біометричних документів приймають 30 підрозділів міграційної служби(25 у всіх областях та 5 у місті Києві). У листопаді 2014 року за особистої підтримки Прем’єр-міністра України міграційній службі виділено 150 млн. грн. на обладнання, завдяки чому вже у лютому 2015 року біометричний паспорт можна буде оформити у понад 200 підрозділах, де буде встановлено понад 600 робочих місць.

Із врахуванням збільшення кількості робочих місць більш як у півтора рази, міграційна служба зможе задовольнити підвищений попит громадян на паспорти для виїзду за кордон.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ