Слухай онлайн
Cуспільство

У Львівському обласному центрі зайнятості відбулася зустріч соціальних партнерів на тему „Соціальна підтримка людей з особливими потребами на регіональному ринку праці”

Мирослава Кушнір, заступник начальника відділу сприяння працевлаштуванню Львівського обласного центру зайнятості, повідомила, що недавно у Львівському обласному центрі зайнятості відбулася робоча зустріч соціальних партнерів на тему: „Соціальна підтримка людей з особливими потребами на регіональному ринку праці”.
Це вже восьма така зустріч. Вона зініційована службою зайнятості, представниками Міжрегіонального центру соціально-трудової, професійної та медичної реабілітації інвалідів, Львівським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів, Львівським обласним центром медико-соціальної експертизи, на якій порушувалися питання життєдіяльності вразливої категорії людей.
Окрім того, до діалогу приєдналось управління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Львівській області. Заплановані дії партнери виклали у шестисторонньому договорі, в котрому передбачені актуальні завдання щодо підвищення конкурентоспроможності інвалідів на ринку праці, їх соціальної інтеграції в суспільство.
Останнім часом проводяться ярмарки вакансій для інвалідів, „круглі столи” із залученням органів місцевої влади, працедавців та громадських організацій. Зокрема, у нещодавньому загальноміському ярмарку вакансій взяли участь представники тридцяти підприємств та близько 200 осіб з особливими потребами, 119 з яких скористалися послугами працедавців. 40 осіб досягли домовленості щодо працевлаштування. Окрім того, люди отримали психологічні, юридичні, профорієнтаційні консультації від працівників служби зайнятості.
Упродовж 2005 року надавалися соціальні послуги 339 особам з числа інвалідів, з них звернулися з питань пошуку роботи 226 осіб (у 2004 році – 203 особи). Працевлаштовано за скеруваннями центрів зайнятості 132 таких особи проти 129 у 2004 році. Особи з обмеженою працездатністю упродовж минулого року отримали відповідні консультативні послуги (92,3%), профорієнтативні послуги (85,8%). А профконсультативних та профдіагностичних послуг було надано 25% цих громадян.
На робочій зустрічі також обговорювалася можливість участі працівників центрів зайнятості у роботі медико-соціальних експертних комісій для визначення професійної придатності інвалідів, створення для цього відповідних умов, надання низки інформаційних послуг: про професії та спеціальності, що користуються попитом на ринку праці, а також створення сприятливих умов, щоб інваліди могли започаткувати власну справу. Для цього в центрах зайнятості постійно формується база даних про вакансії для інвалідів. Про це повідомила прес-служба ЛОДА.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ