Аби запобігти поширенню будь-яких респіраторних захворювань, в тому числі й коронавірусу, у Львові запровадили низку превентивних заходів. А сьогодні у Львівській духовній семінарії Святого Духа відбулась зустріч керівника міського управління охорони здоров’я Володимира Зуба з духовенством УГКЦ. Під час зустрічі головний лікар міста акцентував на важливості дотримання заходів особистої гігієни серед мешканців, адже в церквах та на різноманітних релігійних заходах завжди перебуває багато людей. Про це інформує прес-служба ЛМР.
«Сьогодні маємо у світі 113 тисяч захворілих на коронавірус. Для 80% захворілих перебіг недуги легкий або середнього ступеня важкості і не загрожує життю, водночас, миття рук і засоби неспецифічної профілактики допомагають уберегтися від інфекції. Тому дуже важливо доносити до мешканців достовірну, перевірену інформацію. Співпраця з усіма інституціями, в тому числі з церквою, є дуже важливою. Бо є певний відсоток людей, який не дивиться телебачення, не користується соціальними мережами, але майже всі ходять до церкви. Тому отці мають бути „озброєні“ правдою і знати, як правильно уберегти себе і вірних, які приходять до храмів», — розповів Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я.
Як зауважив отець Андрій Логін, директор БФ «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького», знати достовірну інформацію з перевірених джерел — це механізм, який допомагає уникнути поширення панічних настроїв.
«Сьогоднішня зустріч — це черговий етап, яким церква реагує на виклики, які з’являються в суспільстві. Це рішення поінформувати кожного священнослужителя є дуже доцільним, тому що священнослужитель щоденно контактує з великою кількістю осіб, парафіян, і може в рамках життя парафії організувати правильне донесення достовірної інформації про те, як потрібно поводитись у подібних ситуаціях. Сьогодні священники отримали низку медичних рекомендацій, які надав головний лікар міста Львова. Зокрема, однією із таких є рекомендація, що використання масок — не для здорових людей, а для тих, хто вже хворий — щоб не заразити інших. Реакція церкви завжди має свою співмірність з викликами, які зустрічаються», — зазначив отець Андрій Логін, директор БФ «Шпиталь імені Митрополита Андрея Шептицького.
Нагадаємо, задля зменшення ризику захворювання на гострі респіраторні захворювання, усі дитячі клуби, медичні заклади, дитячі будинки сімейного типу, відділи соціального захисту, ЦНАПи тощо забезпечені антисептичними диспенсерами, такі ж диспенсери закуповують для усіх шкіл та садочків міста. Також місто звернулося до аеропорту й залізниці, аби вони теж встановили станції для гігієни рук.
Щодня фахівці «Львівелектротранс» та АТП № 1 проводять дезінфікування громадського транспорту — додатково обробляють поручні і всі поверхні в салонах трамваїв, тролейбусів та автобусів. Також робитимуть вологе прибирання і провітрювання салонів.
Прийнято рішення по те, що людей з високою температурою в поліклініках міста прийматимуть в окремих кабінетах. А сімейні лікарі також виїжджатимуть на виклики додому до тих пацієнтів, які мають високу температуру тіла — більше 38 градусів.
Водночас, рекомендовано обмежити (перенести) масові заходи на невизначений термін.
На «Гарячій лінії міста Львова» працює окрема лінія, куди люди можуть зателефонувати та отримати всю необхідну інформацію від лікаря-інфекціоніста. Лінія за номером 15−80 (безкоштовно) діє з 09.00 до 18.00 у робочі дні.
Також у мерії працює міський штаб з оперативного реагування та ухвалення рішень щодо ситуації із захворюванням на коронавірус. До складу штабу входять медики, фармацевти, а також інші фахівці, які допомагають оперативно і швидко робити всі необхідні кроки, щоб у разі виявлення — не дати вірусу поширитись.