Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові ледь врятували будинок від вибуху газу

Працівники аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Львівгаз» ліквідували аварійну ситуацію, що могла призвести до вибуху будинку, повідомила прес-служба ПАТ «Львівгаз».

До АДС зателефонувала мешканка будинку по вул. Авіаційній в м. Городку і повідомила про запах газу у під’їзді. Працівники аварійної служби Городоцького УЕГГ зреагували миттєво, приїхавши на місце події відразу перекрили подачу газу на стояк, однак не змогли потрапити до квартири, з якої надходив запах газу.

Як виявилося, мешканка однієї із квартир вирішила обігріти приміщення ввімкнувши для цього газову духовку, сама ж покинула помешкання. У час її відсутності полум’я загасло, відповідно газ почав надходити у приміщення та поширюватися на весь будинок. Сусіди відчувши запах газу повідомили аварійну службу.

Прибувши на місце події працівники газової служби ліквідували аварійну ситуацію, що могла призвести до трагедії. У даному випадку споживач грубо порушила Правила безпеки систем газопостачання України, перш за все вона використовувала газові прилади не за призначення, а саме газовою духовкою обігрівала приміщення, по-друге залишила працюючий газовий прилад без нагляду, що могло призвести до трагічних наслідків.

Отож, газовики вкотре наголошують на тому, що потрібно дбати про свою безпеку та безпеку оточуючих і дотримуватися правил поводження з газом у побуті.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЕНО:

  • користуватися несправними газовими приладами;
  • залишати без нагляду працюючі газові прилади;
  • використовувати газові прилади не за призначенням;
  • застосовувати вогонь для виявлення витоку газу. В приміщенні, де відчувається запах газу, не запалювати сірників, не вмикати/вимикати електричні прилади до ліквідації витоку газу;
  • прив’язувати до газопроводу мотузок і навантажувати його;
  • сушити білизну над газовою плитою;
  • експлуатувати газові прилади при закритій квартирці та відсутності тяги у димовому і вентиляційному каналах;
  • використовувати для сну приміщення, де встановлені газові плити;
  • проводити самостійний ремонт, перенесення або установку газових приладів;
  • самостійно проводити ремонт або реконструкцію димових та вентиляційних каналів. Такі роботи виконуються тільки спеціалізованими підприємствами.

Працівники ПАТ «Львівгаз» наголошують, що при виявленні запаху газу у помешканні потрібно перекрити контрольний кран, провітрити приміщення, в жодному разі не намагатися самостійно ліквідовувати витік, а викликати фахівців за тел. «104».

-
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ