Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові обговорють проблеми дітей заробітчан

29 червня 2006 року у Львові відбувається засідання «круглого столу» на тему «Діти заробітчан: новітнє соціальне сирітство», яке проходить в рамках відзначення Року захисту духовного світу дитини, і метою якого є привернути увагу широких кіл громадськості, владних структур та церковних організацій до становища дітей заробітчан. Під час засідання представники громадських та релігійних організацій обговорюють проблеми та особливості виховання дітей заробітчан із залученням якнайширшого кола фахівців з різних сфер, зокрема, соціальних працівників, освітян, журналістів тощо.
Як зазначив представник Митрополичої комісії УГКЦ «Справедливість і Мир» Григорій Селещук, головною негативною особливістю трудової міграції є її масовість, а це, відповідно, породжує проблему формування групи дітей заробітчан, яких згідно з статистикою близько 7,5-9 млн. в Україні. Вони виховуються в особливих умовах — у неповних сім’ях; крім того, такі діти, відповідно до чинного українського законодавства, не мають статусу «соціальних сиріт», оскільки їх батьки не позбавлені батьківських прав.
«Грошові перекази, які отримують діти від батьків з-за кордону не допомагають їм, оскільки вони не можуть замінити батьківсьої опіки та любові, а тому дуже часто діти використовують ці гроші нераціонально, з почуттям мстивості батькам за те, що їх покинули», — наголосив Григорій Селещук.
Під час засідання «круглого столу» свій погляд на проблему дітей заробітчан, зокрема, проблему пов’язану з навчанням та психологічною адаптацією у шкільному колективі дітей трудових мігрантів висловила представник Центру соціально-психологічної адаптації підлітків СШ №18 Лілія Віняр. За її словами, дуже часто діти, зокрема, дівчата не розуміють чому мама їх залишила, коли вона так їм потрібна і в них з’являється озлоблення, агресивність. Дівчата перестають вчитися, починають «прогулювати» школу, у них з’являються позашкільні друзі, які негативно впливають на них.
Представник Медичного інформаційно-консультативного центру «Погляд у майбутнє» Галина Федоренко розповіла, що у дітей-підлітків трудових мігрантів, зокрема, дівчат у ранньому віці з’являються різні статеві захворювання та запальні процеси.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");