Слухай онлайн
Культура

У Львові покажуть унікальний Вощатинський іконостас Кондзелевича

У Львові у Національному музеї імені Андрея Шептицького у травні відбудеться виставка з нагоди святкування 350-річчя з дня народження видатного українського іконописця Йова Кондзелевича, на якій вперше презентують відреставрований Вощатинський іконостас. Про це в інтерв’ю Гал-інфо розповіла завідувач відділу давньоукраїнського мистецтва Національного музею у Львові ім. Андрея Шептицького Марія Гелитович.
Ікона Богородиці з Дитям. 1722. Іконостас Загоровського монастиря (Вощатинський іконостас).

Нині в Музеї відкрили виставку, присвячену цій події, але загалом заплановано цілу серію різних заходів.

«Зокрема, на Міжнародний день музеїв 18 травня у Національному музеї буде представлений один із особливих іконостасів, створених Йовом Кондзелевечем та його учнями - Вощатинський іконостас, який ніколи не виставлявся. Іконостас був представлений в експозиції лише окремими фрагментами, а тепер він на реставрації», - зазначила Марія Гелитович.

Вона додала, що в процесі реставрації під верхнім пізнішим шаром виявили ікону, виконану Йовом Кондзелевичем.

«Ми відкрили багато цікавого, адже деякі ікони були під пізнішим малюнком, не його руки, а орієнтовно від ХІХ ст. В іконостасі була композиція Бог-Отець. Видно було що це реміснича, не професійна робота. Ми мали сумніви, як виставити цю роботу поруч із роботами Йова Кондзелевича. Реставратори зняли верхній шар, адже він не мав ніякої мистецької вартості, і під ним виявилася ікона Богородиці з ангелами, виконана Кондзелевичем. Вона мала певні втрати, тому, напевно, її свого часу і перемалювали, але вона високого мистецького рівня. Отож, іконостас буде виставлений на Міжнародний день музеїв 18 травня», - розповіла Марія Гелитович.

Нагадаємо, що у Національному музеї постійно в експозиції перебуває Богородчанський іконостас 1698-1705 років.

Вощатинський іконостас є пізнішою роботою іконописця і датується 1722 р. Іконостас створили для Загорівського монастиря в с. Вощатин, Волинь.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ