Слухай онлайн
Культура

У Львові презентують «Метаморфози. 10 українських поетів останніх десяти років» Сергія Жадана

Перші 10 років нового тисячоліття блискавично промайнувши, залишили після себе неперевершену суміш витонченої, інтелектуальної сучасної культури. Підбиваючи літературні підсумки десятиріччя, Сергій Жадан зібрав найвідоміших українських поетів ХХІ століття у черговій культовій антології - «Метаморфози. 10 українських поетів останніх 10 років».

Слідуючи вже знайомим шляхом збірки «Декамерон. 10 українських прозаїків останніх 10 років», антологія «Метаморфози. 10 українських поетів останніх 10 років» об'єднала по п'ять поетес та поетів зі Львова, Києва та Харкова, продемонструвавши тим самим, що поетичний схід, захід і центр завжди будуть разом.

Зібравши враження, емоції, почуття, пристрасті від 10 популярних митців, видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» випустило збірку сучасної української поезії, до якої увійшли: Андрій Бондар, Сергій Жадан, Маріанна Кіяновська, Олег Коцарев, Галина Крук, Дмитро Лазуткін, Богдана Матіяш, Світлана Поваляєва, Мар'яна Савка, Остап Сливинський.

Десять років поетичних метаморфоз відбилися в кожному зі 170 віршів антології «Метаморфози. 10 українських поетів останніх десяти років» - справжнього часопису української літератури нової формації.

2000-і непомітно завершились, проте вони дали літературі багато нових імен та десять яскравих поетів останнього десятиріччя. Сергій Жадан укладаючи поетичну збірку, емоційно зазначив: «Поезія змінюється і перевтілюється, набуває нового звучання й несподіваних відтінків, рухається в лише їй відомому напрямку, постійно збиваючись із маршруту й зникаючи за рогом. Рух і переродження закладені в її природу, оскільки поезія це і є суцільні метаморфози, а метаморфози це і є найкраща поезія».

Чого тільки не виробляють "двотисячники" зі своїми віршами: піддають музичній обробці, об'єднують у гармонійні чи контрастові збірки, перекладають твори багатьма мовами. Підмітивши це, автор післямови до антології поет, прозаїк та літературознавець Віктор Неборак, був вражений енергетичною складовою поезії "Метаморфоз": «Від Києва до Харкова майже така ж відстань, як від Києва до Львова. Ця поетична дуга здатна освітити всі українські землі, включно з таврійськими степами і півостровом Крим. Поезія сама себе живить, бо вона — свавільна і вільна».

На підтримку цього проекту буде проведено авторський тур по містах України, перша частина якого, пройде у Києві та Львові.

У Києві зустрічі пройдуть:

17 січня о 16:00 автограф - сесія у магазині Empik (ТЦ Піраміда, ст. м. «Позняки»);

17 січня о 18-00 презентація у Книгарні «Є» (вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота»).

У Львові презентація пройде:

18 січня о 18:00 у Книгарні «Є» (просп. Свободи, 7).

Видавництво «Клуб Сімейного Дозвілля» - лідер видавничої галузі та найбільший дистриб'ютор книжкової продукції в Україні. У 2010 році видано понад 600 найменувань книжок загальним накладом 19.2 млн. примірників, що становить більше 30% всіх книжок, що видаються в Україні. За підсумками діяльності 2009 - 2010 року видавництво стало Лауреатом премії «Український Національний Олімп» у номінації «Видавець року».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ