Слухай онлайн
Здоров'я

У Львові провели складну операцію дитині з імплантації стимулятора нерва діафрагми

Унікальну операцію лікарі обласної дитячої лікарні ОХМАТДИТ провели маленькому Давидкові, який має двобічний параліч діафрагми. Дитина отримала шанс на якісне життя. Про це повідомили 3 червня у пресслужбі ЛОР.
Фото ОХМАДИТ

"Команда фахівців учора провела майже 4-годинну операцію з імплантації стимулятора нерва діафрагми малюкові.Так розпочався І етап у лікуванні цієї дитини.

Це була складна операція. Треба було відділити діафрагмальний нерв від сердечка дитини. Діаметр нерва - 1 міліметр, серце при цьому працює. Але все нам вдалося, операція пройшла без ускладнень”, - розповів торакальний хірург Роман Ковальський, який вів цього пацієнта від самого початку і першим діагностував у дитини цю складну ваду. 

Попри усю складність втручання, це була малоінвазивна операція. Лікарі працювали через 3 маленькі проколи, а не через великий розріз у грудній клітці. 

“Ми ушили по перикарду стимулятор нерва справа, він тут же в операційній запрацював. Ми почали тестувати його - все добре, діафрагма працює. Тепер треба 10 днів на загоєння”, - пояснив керівник Центру малоінвазивної хірургії Андрій Дворакевич.

Далі малюка чекає одужання і реабілітація, через деякий час ще одну таку операцію зроблять зліва. 

“Зараз малюкові треба одужати після операції, дуже важливо зараз уникати інфекцій. Ще є багато нюансів ведення такої дитини після операції, тому ми зараз на цьому зосереджені”, - каже торакальний хірург Олег Ленів.

“Спостерігали за пацієнтом увесь час. Було складно, але командна робота - це сила. Разом ми справилися з усім, що виникало під час операції, і зараз дитина стабільна”, - каже завідувачка реанімацією Віра Приймакова.

Операційна команда - торакальні хірурги Роман Ковальський, Олег Ленів, керівник Центру малоінвазивної хірургії Андрій Дворакевич, завідувач ЛОР-відділення Федір Юрочко, анестезіологічний супровід - Віра Приймакова, операційна медсестра Люба Горак. 

Нагадаємо, як писало Гал-інфо, у Львові від одного донора пересадили серце та дві нирки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ