Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відкрили унікальну лабораторію, устаткування якої 5 років порошилося на митниці

У Львові на базі Західноукраїнського спеціалізованого медичного дитячого центру (вул. Дністерська, 27) відкрили унікальну діагностичну лабораторію, устаткування якої дозволить на генетичному рівні досліджувати віруси, а також організм людини.

Устаткування лабораторії для полімеразно-ланцюгової діагностики, вартістю 100 тис. доларів, ще 2005 р. як гуманітарну допомогу надав Фонд допомоги дітям Чорнобиля. Однак через неправильно оформлені документи обладнання не пропустили в Україну, відтак воно майже 5 р. перебувало на складах Львівської митниці.

Як розповів керівник клініко-діагностичної лабораторії Андрій Петрух, торік восени, під час епідемії свинячого грипу, він порушив це питання перед обласною владою. На той момент окрім залагодження проблем із документацією додалося питання щодо сплати до Держбюджету 5 тис. євро за послуги митниці. Однак все вдалося швидко розв’язати, за словами віце-губернатора Ярослава Кашуби, завдяки співпраці Кабміну, Львівської ОДА та Західноукраїнського спеціалізованого медичного дитячого центру. Так, КМУ скасував плату митниці, а коштом обласного бюджету зроблено ремонт у двох боксах, де і розмістилася тепер лабораторія.

До речі, додав Андрій Петрук, у Львівській області в державному лікувальному закладі це перша така лабораторія. Раніше діагностику по таких напрямках, як онкологія, онкогематологія, імунологія, муковісцидоз здійснювали або у Києві, або в інших містах.

Крім цього, нова лабораторія зможе ідентифікувати віруси, зокрема, свинячий, та збудників торч-інфекцій.

Усі дослідження, додав представник обласної влади, проводитиметься державним коштом.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...