Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відкрили виставку, присвячену подіям Січневого повстання

В неділю, 29 січня, на пл. Ринок, біля входу до Ратуші, було офіційно відкрито пленерну виставку «Вільні з вільними. 1863 і Україна», яка присвячена історичним подіям 1863-1864 років, відомі як Січневе повстання, яке охопило Польщу, Литву, Білорусь і частково Україну, повідомила прес-служба Львівської міської ради.

«Львів завжди був центром подій у цій частині Європи. Якщо навіть з увагою на тодішній поділ повстання розпочалося у російській частині, то Львів завжди надавав допомогу цьому повстанню. Великим зусиллям цих мешканців Львова було надання фінансової, збройної допомоги, і також людських ресурсів. Львів відігравав важливу роль в організації «підземної держави». Звідси були члени повстанського руху, але і сюди повстанці поверталися на лікування. Фізичні сліди присутності цих повстанців, тут, у Львові, є на Личаківському кладовищі, де є могили учасників Січневого повстання.

Повстання мало свій духовий вимір, воно було підтримане духівниками. І дуже великий культурний вимір – тут маємо слід у вигляді художника Артура Гротгера. Він так само покоїться на Личаківському кладовищі. І це тільки декілька приводів, чому ми цю виставу презентуємо у Львові», - зазначив Генеральний Консул Республіки Польща у Львові Ярослав Дрозд.

На стендах зображені історичні постаті, які брали участь у повстанні, дані історичні довідки про події. Авторами та ініціаторами двомовної пленерної виставки є представники Фонду «Полонія-Рутенія» Ірина Окрух-Ковтицька, Роберт Чижевський, Рафал Дзенцьоловський, Домінік Щесний-Костанецький.

Виставка буде доступною для львів’ян та гостей міста до 19 лютого.

Довідка:

Січневе повстання 1863-1864 рр. - польське національне повстання проти Росії; почалось 22 січня у Варшаві, охопило Польщу, Литву, Білорусь і частково Україну; кероване політичними угрупованнями червоних і білих, його найвищим органом був Національний уряд; підтримане Комітетом російських офіцерів у Польщі на чолі з А. Потебнею; з жовтня 1863 диктатура Р. Трауґутта; збройні акції повстанців, що мали характер партизанської війни (близько 1,2 тис. сутичок), були придушені російськими військами; після цього масові заслання до Сибіру, ліквідація решток автономії, посилення політики русифікації.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ