Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Культура

У Львові відновлюватимуть пам'ятки народної архітектури коштом Норвегії

ЮНЕСКО розпочинає новий проект з відновлення дерев’яних пам’яток народної архітектури. Його втілюватимуть у співпраці з Музеєм народної архітектури та побуту „Шевченківський гай” у Львові за кошти уряду Норвегії.

Проект ініційовано міською владою за участі працівників Музею „Шевченківський гай”, на його реалізацію уряд Норвегії уже виділив понад п’ятсот сорок тисяч доларів, розповів директор Музею Іван Косачевич. Проект - багатогранний, а безпосередня реставрація експонатів музею, зокрема садиб, млинів, прибудов та  інших об'єктів, є лише його частиною, пояснив директор.

„Проект спрямовано на створення навчально-практичної бази з реставрації дерева, першої в Україні. ЮНЕСКО вже давно шукало таке місце. Схожий центр функціонує лише ще у Грузії”,- додає Косачевич. Передбачено, що впродовж двох років міжнародні фахівці проводитимуть навчання для українських реставраторів дерева та каменю, серед яких будуть працівники музею. Також створять повну інформаційну електронну базу даних експонатів музею з урахуванням стану їх збереження, аналізу і рекомендацій експертів.

Загалом на території  музею „під відкритим небом” розташовано 124 пам’ятки архітектури, 15 з них вже перебувають у катастрофічному стані. Щоправда, проектом передбачено, у рамках практичних занять, реставрацію лише чотирьох об’єктів, каже Косачевич. Але отримавши рекомендації та повний аналіз стану пам’ятки, українські реставратори зможуть продовжити роботи, запевняє директор.  Два роки роботи – це лише перша частина проекту, каже Косачевич. І співпраця з ЮНЕСКО теж уперше в історії музею. Розпочнеться проект приблизно за місяць, передає Німецька хвиля.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...