Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові відновили історичні вікна на вулиці Арсенича

Фото: Львівська міська рада
Фото: Львівська міська рада
Фото: Львівська міська рада
Фото: Львівська міська рада
Фото: Львівська міська рада
Фото: Львівська міська рада
1/3
У Львові завершено реставрацію історичних вікон у квартирі будинку №3 на вулиці Генерала М. Арсенича в рамках програми співфінансування, що дозволило відновити автентичний вигляд фасаду завдяки спільним зусиллям мешканців та міської влади.

У Львові в межах програми співфінансування реставрації завершилися роботи з відновлення вікон у квартирі, розташованій у будинку на вулиці Генерала М. Арсенича, 3. Завдяки ініціативі власників помешкання та фінансовій підтримці міста вдалося повернути автентичність фасаду, відреставрувавши одне дводільне та одне трьохдільне вікна.

За інформацією ЛКП «Бюро спадщини», в квартирі збереглися оригінальні елементи вікон – історична коробка, оздоблені лиштви та тахньовані відкоси. Однак імпости та стулки були замінені на сучасні конструкції. Частину оригінальних дерев’яних рам знайшли на горищі, але вони потребували відновлення через пошкодження деревини, втрату декоративних елементів та автентичної фурнітури.

Під час реставраційних робіт було вирішено максимально відтворити історичний вигляд вікон. Виготовили нові імпости, частково відновили коробку та створили нові стулки за збереженими зразками. Профіль і членування дерев’яних елементів відтворювали за аналогом історичних вікон першого поверху будівлі. Особливу увагу приділили новій системі відкривання, яка відповідає сучасним вимогам, але зберегла історичну стилістику.

Директорка ЛКП «Бюро спадщини» Стефанія Топилко зазначила: "Завдяки співпраці з відповідальними власниками нам вдалося реалізувати справді якісний проєкт зі збереження елементів спадщини міста. Вартість реставраційних робіт становила 133 165 грн. З цієї суми місто оплатило 60% вартості, 79899 грн, а іншу частину – мешканці. Ця програма дозволяє поступово зберігати та відновлювати унікальну архітектурну спадщину Львова навіть в умовах обмежених ресурсів".

У комунальному підприємстві наголосили, що відновлення автентичних віконних конструкцій не лише покращило естетичний вигляд фасаду, а й сприяло збереженню гармонії історичної вулиці.

Нагадаємо, у Львові до 2029 року продовжено Програму співфінансування відновлення дверей та вікон в будинках історичного ареалу міста. Детальнішу інформацію про участь у програмі можна знайти на сайті Бюро спадщини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ