Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові вшанували пам’ять голови Проводу ОУН Степана Бандери

Сьогодні, 1 січня, у Львові відбулись заходи до 108-ї річниці від дня народження голови Проводу ОУН, Героя України Степана Бандери. Керівництво міста та області, громадськість поклали квіти до його пам’ятника, відбулась спільна молитва та громадське віче.

«Часто ми чуємо слова, що є важко, що є складно, що хотілось би, щоб було легше. Я завжди пробую думками поринути в той час, коли жив Степан Бандера, Шухевич, Митрополит Андрей Шептицький. Чи було їм у ті часи легко? А нашим ветеранам у минулому столітті, які з одного боку вели боротьбу з нацистами, з іншого боку – зі совєвати? А сьогодні нашим хлопцям, які дивляться в очі смерті і захищають нас з вами? Коли було легше? Ми живемо у дуже непростому часі. Сьогодні важко спрогнозувати, яким буде завтрашній день в Україні, в світі. Все дуже швидко змінюється. Але я знаю одне: якщо ми  будемо мати в серці гідність, то нас буде поважати та шанувати весь світ. 25 років незалежності. Сьогоднішня наша незалежність стоїть на плечах всіх наших провідників та героїв, які відавали своє життя. Вони всі вірили в добро, в перемогу. Але ми тут, живучи на цій землі, повинні їхні мрії впроваджувати в життя. Ми не маємо права на спокій. 25 років – це дуже зрілий вік, коли людина починає втрачати ілюзії. В нас дуже багато було ілюзій за останні роки та десятиліття. Ми вірили, що станеться диво, хтось за нас з вами буде працювати, Америка поможе, Європа поможе, всі поможуть. Можливо й так, якщо ми самі собі поможемо, якщо ми будемо мати повагу та гідність. Це наше місто, це наша країна. Хочу подякувати всім вам, що так численно сьогодні прийшли в цей перший день нового року. Це дуже знаменно, щоб сьогодні зробити твердий крок вперед, щоб бути прикладом для своєї сім’ї, для дітей, для працівників та друзів. Кожен з нас, хто хоче змінити цей світ, повинен змінювати себе», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

Зокрема, керівництво облдержадміністрації, обласної та міської ради Львова, громадськість під музичний супровід поклали квіти до пам’ятника Степану Бандері (пл. М. Кропивницького). Опісля відбулась спільна молитва та громадське віче. Також хор виконав марш українських націоналістів «Зродились ми великої години».

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ