Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові вшанують 80 роковини пам’яті жертв Голодомору

Відповідно до Указу Президента України на Львівщині відбудуться заходи з нагоди вшанування 80 роковин пам’яті жертв Голодомору. З цієї нагоди у Львові та на території області відбудуться заходи, творці яких художніми засобами заявлять про цю трагічну подію в історії України. Про це розповіла директор департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Наталія Гамкало, повідомила прес-служба Львівської ОДА.

Так, Львівський музей історії релігії 21 листопада о 15.00 презентуватиме проект «Хліб». Це виставка, що поєднує у собі традиційні і сучасні мистецькі засоби. Центральною роботою слугуватиме картина «Голод» Охріма Кравченка (художника- Бойчукіста, свідка голоду на Київщині). Молоді художники Олена Кравченко, Дмитро Мовчан та Остап Лозинський  створять інсталяції та відеоарт до цієї роботи. Такий експеримент у музеї має на меті залучити молодь до проекту і розповісти історію мовою сучасного мистецтва. Виставка триватиме до 21 грудня.

У Львівському історичному музеї з 22 листопада експонуватиметься виставка «Хресна дорога України». Виставка налічує 26 стендів із демонстрацією архівних документів. Також по суботах у музеї буде демонструватися документальний фільм «Брати» (автор – Т.Каляндрук).

У період з 18 до 24 листопада з ініціативи Обласної контори прокату кінофільмів в кінотеатрах Львова та на кіновідеоустановках області будуть безкоштовно демонструватися художні, документальні та науково-пізнавальні фільми: «Голод – 33», «Великий злам», «Хлібна гільйотина», «Пейзаж після мору», «Крик», «Голодомор -33. Свідчення очевидців».

Знаковою та основною мистецькою подією у рамках заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору, стане вперше виконання цілої композиції «Реквієму». Твір італійського композитора Дж. Верді прозвучить 23 листопада о 18.00 у Львівській обласній філармонії. «Концертна програма відбуватиметься за участі диригента І. Ступеля, Академічного симфонічного оркестру Львівської обласної філармонії, Галицького академічного камерного хору, Камерного хору “Глорія” та за участі солістів С. Мамчур, Р.Корена (Україна), Керіна О. Бекстрьома, Пер-Андерса Гедлюнда (Швеція).

У Львівському палаці мистецтв 24 листопада (17:00) відбудеться показ всесвітньовідомого фільму Едварда Буковського «Живі», знятий на основі свідчень учасників подій, а також записів іноземного кореспондента, який перебував в Україні 1932-33 роках та був очевидцем подій.

Тематична виставка представлена і в Республіці Польщі. Зокрема, з 18 жовтня експонується виставка з фондів Львівського музею історії релігії «Голодомор 1932-1933 років очима українських художників» у музеї-замку Шамотулах (Республіка Польща). Експонування супроводжується переглядом документального фільму про одну з найбільших трагедій Європи ХХ ст.

Також у планах заходів бібліотек області передбачено ряд як і традиційних заходів (книжкові виставки, бібліотечні огляди, тематичні бесіди), так і будуть організовані мультимедійні презентації, години-реквієми, історичні розвідки.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ