Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові вшанують жертв Голокосту

Керівництво та депутати Львівської обласної ради візьмуть участь у заходах, приурочених до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту, повідомила прес-служба Львівської облради.

Згідно з програмою заходів, вшанування пам’яті жертв Голокосту відбудеться 27 січня 2015 року у Львові. Цього дня заходи розпочнуться об 11.00 годині жалобним мітингом та міжконфесійним спільним молебнем біля пам’ятника жертвам Львівського гетто та в «Долині смерті» на території колишнього Янівського концтабору.

Далі, о 13.30 годині, в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи пройде круглий стіл на тему «Пам’ятати минуле заради майбутнього».

Ввечері, о 19.00 годині, у Львівській обласній філармонії учасники заходу побувають на пам’ятному концерті-реквіємі.

Варто відзначити, що серед організаторів заходів є:

– Міжнародний центр «Голокост» ім. доктора А. Шварца.

– Львівська обласна благодійна організація «Бней-Бріт «Леополіс» ім. Е. Домбергера

– Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є» за сприяння Львівської обласної державної адміністрації та Почесного консульства Держави Ізраїль у Львові.

Довідка

За ініціативою Ізраїлю, США та інших держав 1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея Організації Об'єднаних Націй прийняла резолюцію, в якій постановила, що 27 січня – Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту буде відзначатися щорічно.

 Саме цей день був обраний днем пам'яті, тому що 27 січня 1945 р. війська Радянської Армії звільнили перший, найбільший з німецьких концтаборів Аушвіц (Освенцим), розташований за 70 кілометрів від Кракова.

У гітлерівських таборах було знищено понад 6 мільйонів євреїв, мільйони представників інших національностей. Загиблі у печах Освенцима були нашими співвітчизниками, вважали Україну своєю Батьківщиною, творили її матеріальне та культурне багатство.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ