Слухай онлайн
Cуспільство

У Львові встановили 6-метрового Різдвяного Дідуха

Львів традиційний. Сьогодні, 6 січня, напередодні Святвечоча в центрі Львова урочисто встановили Різдвяного Дідуха. Цьогоріч святковий атрибут заввишки у 6 метрів. Його спеціально до свят виготовила родина Коцюків, - повідомила прес-служба Львівської міської ради.

У встановленні Різдвяного символу взяли участь творчі колективи міста, зокрема: дитячий театр пісні «Джерельце», зразковий дитячий ансамбль «Намисто», ансамбль «Барвінок», муніципальний хор «Гомін» та ГО «ПЛАСТ».

«Різдво – це найулюбленіше свято усіх львів’ян. Ми бережемо свої традиції та примножуємо їх. Саме такі маленькі атрибути роблять наші свята по-справжньому особливими. Дух Різдва має бути у кожному серці, у кожній оселі. І мешканці нашого міста, і гості, які завітають у Львів на свята, повинні почуватись затишно, спокійно.

Символічно, що саме до Львова багато українців їдуть святкувати народження Ісуса Христа. Адже у Львові всі мають нагоду відчути справжню українську різдвяну атмосферу. Львів вкотре виконує місію збереження національних та духовних цінностей.

Сьогодні я хочу побажати всім смачної куті та пампушків. Дорогі львів’яни, сидячи за святковою вечерею, прошу всіх згадати про інших, про тих, хто потребує допомоги, хто залишився без родини. Бажаю усім нам, аби новонароджений Ісус тримав опіку над нашим містом. Нехай Вифлеємська зоря несе нам світло надії і віри у Добро», - зазначив міський голова Андрій Садовий.

«Маю честь сьогодні бути тут з громадою міста, коли господар міста встановлює Дідуха. Церква цілі свята закликає нас увійти у вселенську радість і співає так: Христос народжується – славте, Христос з небес – зустрічайте, Христос на землі – радій і веселися земле, і нехай у цей день Господь Бог, який у невимовний спосіб приходить і відкриває себе, доторкнеться кожного серця і сповнить нас духом.

Дідух – це доісторичний, прадавній звичай українців дякувати Богові за хліб і випросити ласки про урожай. Христос народжується у Вифлеємі і саме ця назва перекладається як «дім хліба». Нехай від цих свят і на цілий рік Бог подарує нам любов, силу прогнати з серця сум і гнів, нехай Бог дасть нам, громаді Львова і українцям, відчути своє покликання, щоб у тому світі служити Богові серцем, мати просвітлений розум, вміти радіти з того, що Бог подарував ласку бути Його Божими дітьми», - наголосив під час встановлення Різдвяного Дідуха капелан міської ради о. Орест Фредина.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ