Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Економіка

У Львові вироблятимуть енергозберігаючі джерела світла на основі діодів та сонячних батарей

Відбулися наради на підприємствах Львівщини НВК «Наука» та НВП «Карат», у яких взяв участь заступник Міністра промислової політики України Віталій Немилостивий. Під час виробничих нарад було обговорено реалізацію інвестиційного проекту щодо створення промислового виробництва енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих світлодіодів та сонячних батарей на основі тандемних наногетероструктур, – повідомила прес-служба Мінпромполітики.

 

Як зазначив заступник Міністра, питання розвитку світлодіодної промисловості та застосування світлодіодів для загального освітлення в Україні є важливим аспектом у здійсненні загальнодержавних заходів з енергозбереження та загальносвітових процесів впровадження сучасних твердотільних джерел світла на заміну ламп розжарювання і екологічнонебезпечних компактних люмінісцентних ламп. Зусилля у цьому напрямку, зроблені Мінпромполітики, НАН України та окремими науковими організаціями МОН, вже дають помітні результати. На думку фахівців, необхідно провести детальний аналіз справ у галузі, дослідивши стан ринку світлодіодної продукції та можливості створення сировинної і машинобудівної бази спеціального технологічного устаткування.

 

Під час наради керівництво НВП «Карат» ознайомило присутніх з модернізацією підприємства та планами підприємства щодо організації промислового виробництва енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих світлодіодів та виробництва концентраторних сонячних батарей. На НВП «Карат» створена перша в Україні промислова лінія виготовлення мікроелектронних компонентів на основі нанотехнологій, які можуть бути використані для вітчизняних надяскравих світлодіодів.

 

Було обговорено стан виконання та перспективи організації промислового виробництва енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих батарей на основі тандемних наногетероструктур. Перша черга виробництва гетероструктур для сонячних батарей та потужних високовольтних транзисторів готова до введення в експлуатацію вже в цьому  році. На цю продукцію вже є зарубіжні замовники, а передконтрактна підготовка відповідних угод проходить завершальну стадію.

 

Наразі існує потреба залучення обігових коштів у розмірі 4 мільйони гривень для введення дільниць НВК «Наука» та НВП «Карат» у промислову експлуатацію. Повернення інвестиційних ресурсів планується протягом року. А створення повного замкнутого циклу виробництва енергозберігаючих світильників та сонячних електростанцій потребує державної підтримки у вигляді пільгового кредиту в розмірі 150 мільйонів гривень протягом трьох років. При цьому вже на четвертий рік після початку інвестування кошти будуть повернуті державі.

 

Учасники наради визначили виробництво енергозберігаючих джерел світла на основі надяскравих світлодіодів та сонячних батарей на основі тандемних наногетероструктур як один із пріоритетних проектів і підтримали пропозиції НВК «Наука» та НВП «Карат» щодо продовження робіт у рамках цього проекту.

 

Перебуваючи у Львівській області, заступник Міністра відвідав також підприємство «ЛАЗ», де ознайомився з номенклатурою та виробництвом автобусів. На підприємстві була проведена нарада за участі представників місцевої влади і профспілок щодо подальшої діяльності заводу та нарощення обсягів виробництва.

 

 

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ