Слухай онлайн
Культура

У Львові визначили переможців першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика

У Львові визначили переможців першого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика. Оголошення результатів та нагородження переможців відбудеться 8 жовтня на концерті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти».

Про це інформує пресслужба ЛМР.

Головним завданням конкурсу є підтримка і промоція симфонічної творчості нової генерації молодих українських композиторів, збереження та розвиток традицій національної композиторської школи, яскравим представником якої є Мирослав Скорик. 

До розгляду членів журі було допущено 36 симфонічних партитур від 32 молодих українських композиторів з таких міст, як Київ, Харків, Старобільськ, Одеса, Умань, Чернівці, Львів та ін. За умовами конкурсу подано партитури виключно для симфонічного оркестру без участі інструментів соло чи вокалістів, а також без застосування електроніки чи мультимедіа.

У конкурсі взяли участь молоді українські композитори, яким у 2021 році виповнюється не більше 40 років і які є громадянами України.

До складу міжнародного журі увійшли:

  • Євген Станкович (голова журі, композитор, Україна)
  • Віктор Камінський (композитор, Україна)
  • Олександр Щетинський (композитор, Україна)
  • Богдан Сегін (композитор, Україна)
  • Ірина Тукова (музикознавиця, Україна)
  • Єжи Корновіч (композитор, Польща)
  • Вінсент Козловський (композитор і диригент, Польща).

Твір переможця (лауреата I премії) конкурсу буде виконано на закритті 27 Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» 10 жовтня. Композиції інших двох лауреатів лунатимуть впродовж цього концертного сезону у стінах Львівської національної філармонії імені Мирослава Скорика. 

«Загальновідома проблема мистецьких поколінь полягає в тому, що між ними немає належної спадкоємності, професійного розуміння передачі традиції. Завдання конкурсу — це її продовження. Від кінця 1960-х років після смерті Бориса Лятошинського, коли Мирослав Скорик взяв композиторський клас в Київській консерваторії, і до 2020 року, коли він припинив свою професорську діяльність — півстолітній відтинок часу, дві композиторські генерації. Вже сьогодні, оцінюючи велич Скорика навіть з переліку його учнів, я більш ніж впевнений, що в близькому майбутньому про його особистість та його школу будуть говорити та досліджувати як окреме явище», - наголошує генеральний директор Львівської національної філармонії Володимир Сивохіп.

Нагадаємо, Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика започатковано у Львові у 2021 році та присвячено пам’яті видатного українського композитора Мирослава Скорика. Конкурс організовує і проводить Львівська національна філармонія імені Мирослава Скорика у співпраці з департаментом з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА за підтримки Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради. Партнером конкурсу є ЛОНСКУ, Львівська організація Національної Спілки композиторів України.

Офіційний сайт Конкурсу: http://skoryk-competition.philharmonia.lviv.ua/ 

Офіційна Facebook-сторінка: https://www.facebook.com/Skoryk.Composers.Competition

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ