Юристи та адвокати Львівщини продовжують збір підписів під відкритим зверненням до суддів та працівників правоохоронних органів Львівщини з закликом дотримуватись законності та об’єктивності при здійсненні своїх обов’язків. Про це повідомили ініціатори.
Збір підписів, ініційований координаційним центром для надання адвокатської допомоги учасникам Євромайдану, триває уже близько тижня. За цей час під зверненням поставили свої підписи більше 50 юристів та адвокатів Львова.
Подає текст звернення повністю:
"Ми, юристи та адвокати Львівщини, звертаємося до усіх суддів та працівників правоохоронних органів з проханням суворо дотримуватись букви закону у своїй діяльності, пов’язаній із виявленням, запобіганням та розслідуванням злочинів, підтриманням державного обвинувачення в судах та безпосереднього здійснення судочинства!
Міліціонери пам’ятайте, що діяльність міліції будується на принципах законності, гуманізму, поваги до особи, соціальної справедливості, взаємодії з трудовими колективами, громадськими організаціями й населенням. Виконуйте свої завдання неупереджено, у точній відповідності з законом. Жодні виняткові обставини або вказівки службових осіб не можуть бути підставою для незаконних дій або бездіяльності міліції. Для забезпечення громадського порядку працівники міліції зобов'язані вживати заходів незалежно від свого підпорядкування.
Працівники органів прокуратури пам’ятайте, діяльність органів прокуратури спрямована на всебічне утвердження верховенства закону, зміцнення правопорядку і має своїм завданням захист від неправомірних посягань: закріплених Конституцією України суспільного та державного ладу, політичної та економічної систем, прав національних груп і територіальних утворень; гарантованих Конституцією, іншими законами України та міжнародними правовими актами соціально-економічних, політичних, особистих прав і свобод людини та громадянина; основ демократичного устрою державної влади, правового статусу місцевих рад, органів самоорганізації населення. Підтримання державного обвинувачення в суді — одна з основних функцій діяльності прокуратури.Нагадуємо, що Ваша участь в суді як державного обвинувача — важлива гарантія винесення судом законного обвинувального вироку. Адже сутність обвинувачення полягає в сукупності дій прокурора з обстоюванням перед судом обвинувального висновку про злочин, що його дійсно вчинив підсудний.
Втручання органів державної влади і органів місцевого самоврядування, посадових осіб, засобів масової інформації, громадсько-політичних організацій (рухів) та їх представників у діяльність прокуратури по нагляду за додержанням законів або по розслідуванню діянь, що містять ознаки злочину, забороняється.
Судді пам’ятайте, перед набуттям повноваження Ви складали присягу: "Я, (ім'я та прізвище), вступаючи на посаду судді, урочисто присягаю об'єктивно, безсторонньо, неупереджено, незалежно та справедливо здійснювати правосуддя, підкоряючись лише закону та керуючись принципом верховенства права, чесно і сумлінно виконувати обов'язки судді, дотримуватися морально-етичних принципів поведінки судді, не вчиняти дій, що порочать звання судді та принижують авторитет судової влади".
Суди здійснюють правосуддя самостійно. Здійснюючи правосуддя, Ви є незалежними від будь-якого незаконного впливу. Суди здійснюють правосуддя на основі Конституції і законів України, забезпечуючи при цьому верховенство права. При винесенні вироку не забувайте, що чинне законодавства надає вам право винести як виправдувальний вирок, у випадкуякщо не доведено що: вчинено кримінальне правопорушення, в якому обвинувачується особа; 2) кримінальне правопорушення вчинене обвинуваченим; 3) в діянні обвинуваченого є склад кримінального правопорушення, так і обвинувальний, якщо буде доведено, щообвинувачений є винним у вчиненні злочину.
Шановні судді та працівники правоохоронних органів!
•Дотримуйтесь норм чинного законодавства!
•Не порушуйте прав і свобод громадян!
•Будьте об’єктивними та неупередженими!
•Не виконуйте злочинних наказів та вказівок!".
