Рішення підтримали 37 депутатів Львівської міської ради під час сесії 28 листопада.
28 листопада депутати Львівської міської ради затвердили План заходів на 2025 рік з реалізації “Стратегії із створення безбар’єрного простору у Львівській міській територіальній громаді на період до 2030 року”. Як зазначають автори ухвали, мета стратегії полягає у “створенні сприятливого середовища для всіх груп населення з метою забезпечення рівних можливостей для реалізації їх прав і отримання послуг на рівні з іншими”.
Заходи з реалізації Стратегії будуть спрямовані на розвиток фізичної, інформаційної, цифрової, суспільної та громадянської, освітньої та економічної безбар’єрності. Серед першочергових завдань визначено напрацювання локацій і прорахунків, які дозволять покращити інклюзивність районів. Йдеться про капітальні ремонти, пандуси, підйомники, розширені ліфти тощо. Також планують створити безбар’єрну карту потреб для відстеження реалізованих проєктів та планів, які ще потрібно буде виконати.
У межах розвитку фізичної безбар’єрності планують закупити низькопідлоговий транспорт, забезпечити доступні майданчики для паркування транспортних засобів та зупинки громадського транспорту тощо. Інформаційна безбар’єрність передбачатиме забезпечення максимальної доступності до інформації через різні засоби поліграфії та електронні ресурси, створення подкастів на тему безбар’єрності, формування системи інклюзивного інформування пасажирів про рух громадського транспорту тощо.
Окрім цього План заходів передбачає забезпечення допомоги та підтримки для літніх жителів громади, включаючи послуги догляду, транспортну підтримку та соціальну інтеграцію, а також створення Програми надання грантів та іншої підтримки для місцевих ініціатив, що сприяють соціальній інтеграції та розвитку спільноти.
Депутат фракції “ВАРТА” Орест Печенко зазначив, що за у місті є десятки та сотні будинків, які здані протягом останніх десяти років забудовниками і не завжди облаштовані належними засобами безбар’єрності.
“Я пропоную, аби ми просто це підсилили, дали доручення від сесії, аби перевірити будинки, які були здані протягом десяти років. Вони мають гарантійні зобов’язання на тих будинків. І ті забудовники, хто не виконав таких заходів, щоб вони зробили це за свої кошти”, - запропонував Орест Печенко.
Мер Львова Андрій Садовий таку пропозицію підтримав. “Тут питання доброчесності того чи іншого забудівельника. Ми повинні цей процес зробити максимально публічним. Ми ж знаємо імена власників тих чи інших будівельних компаній, які будували. І в принципі хто це будував протягом останніх десяти років, то норми вже діють. Якщо хтось зекономив кошти – це ганьба. І громада міста повинна знати тих людей”, - зазначив Андрій Садовий.
Постійна комісія підприємництва також запропонувала включити у План заходів і передбачити закупівлю електробуса для перевезення відвідувачів Голосківського цвинтаря.