Слухай онлайн
Женская одежда на сайте kloomba.com
Надзвичайні події

У МінТОТ розповіли, яка доля чекає на Крим після "хіматаки"

Дії окупантів призвели до засолення ґрунтів та техногенних катастроф в Криму. Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками і відновлювати все те, що стало вмирати, як після катастрофи в Армянську. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак в інтерв'ю УНІАН.

"Відсутність води і неправильні дії окупаційної влади по підйому артезіанської води призведе до засолення ґрунтів та техногенних катастроф, що і сталося. Степовий Крим практично став безводним. Щодо постраждалих кримських територій, то ми не маємо доступу до них, не можемо оцінити збиток за фактом", - каже Гримчак.

За словами заступника міністра, на відновлення Криму підуть довгі роки.

"У 1954 році, коли півострів був приєднаний до України, він був напівпустелею, там був суцільний солончак, на якому нічого не росло. Після будівництва Північно-Кримського каналу вода пішла на півострів, що і дало можливість займатися там сільськогосподарською діяльністю. Але для цього знадобилося 10 років. Стільки часу солончаки вимивали прісною водою. Сіль пішла вниз, і земля стала придатною для використання. Через брак води після її відключення Україною, на півострові почали бурити додаткові артезіанські свердловини, чого не можна було робити. Як результат – сіль піднялася на поверхню. Коли Крим повернеться під управління України, доведеться знову мити сіль роками і відновлювати все те, що стало вмирати, як після катастрофи в Армянську. Одне тільки – виставимо рахунок Росії", - заявив Гримчак.

УНІАН

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ