Слухай онлайн
");
Cуспільство

У неділю у Львові розпочнеться Четвертий фестиваль давньої музики „Львів-750” (доповнено)

У неділю, 3 вересня, розпочнеться Четвертий фестиваль давньої музики «Львів-750», який триватиме майже два тижні - до 15 вересня. У фестивалі братимуть участь музиканти з Польщі, Чехії, Швейцарії, Німеччини, Нідерландів, Чилі та України – повідомили у відділі громадських зв’язків Львівської міськради.
Відкриття Фестивалю відбудеться в Будинку органної та камерної музики (вул. С. Бандери, 8). Там  і відбуватиметься більшість музичних заходів.
«Ці концерти давньої музики є доступні для найширшого кола слухачів. Загалом їх заплановано 14, з них два розважальні - в Італійському дворику. Наш  фестиваль - унікальний, бо це єдиний повноформатний фестиваль давньої музики в Україні. Атмосфера нашого міста сприяє проведенню такого заходу», - зазначив мистецький керівник проекту Роман Стельмащук.
Як повідомили в прес-службі ЛОДА, фестиваль був організований 2003 року Центром Міжнародних Культурних ініціатив (ЦМКІ). За час свого існування фестиваль давньої музики у Львові вперше в Україні в такому обсязі і на такому професійному рівні представив оперну і ораторійну, органну та камерну, вокальну та інструментальну музику середньовіччя, ренесансу, бароко і класицизму з різних європейських країн. Це розмаїття добре відображає полінаціональне культурне середовище давнього Львова.
Учасниками І, ІІ і ІІІ фестивалів давньої музики (2003-2005) були ансамблі “Ortino Musicale” і “Ars Leonis Basel” (Базель), “Dekameron” (Варшава), “Collegio di musica sacra” (Вроцлав), “Consortium Sedinum” (Щецін), “Ritornello” (Прага), “Музичні асамблеї” (Київ), хор “Gloria”, оркестри “INSO Львів” і “Leopolis”, ансамбль “A cappella Leopolis” (Львів), солісти з Швейцарії, Польщі, Чехії, Словаччини, Росії, України. Концерти відбувалися в Костелі Св. Марії Магдалини (Будинок органної та камерної музики) і в Храмі Св. Лазаря (Хорова школа “Дударик”), їх відвідало загалом більше 15000 чоловік.
Вагомими подіями фестивалю стали виконавські майстеркурси Міхаела Поспішила (Прага), Тадеуша Чехака (Варшава), Тетяни Польт-Луценко і Богдана Шведа (Базель). Фестивальні акції широко висвітлювались у ЗМІ, отримали схвальні відгуки музичної критики, мали великий громадський резонанс.
IV фестиваль давньої музики у Львові (під титулом “Львів-750”) буде присвячено ювілеєві нашого міста. До його програми увійдуть тематичні “музичні картини” з історії Львова – твори і програми,  дотичні до його багатонаціональної та полікультурної історії. Прозвучать церковні співи з Львівського Ірмологіону, композиції з Львівської лютневої табулатури, твори Мартина Львівського і Франца Ксавера Моцарта (“Львівського Моцарта”). Фестиваль буде проводитись Центром Міжнародних Культурних ініціатив у співпраці з Управлінням культури і туризму Львівської облдержадміністрації, Управлінням культури Львівської міської ради, Українським Католицьким Університетом, Польським Інститутом у Києві, Генеральним консульством Республіки Чехія у Львові, Фестивалем Давньої Музики у Старому Сончі (Польща), Швейцарською Культурною Радою PRO HELVETIA (Цюріх). До участі у фестивалі запрошено виконавців зі Швейцарії, Німеччини, Чехії,  Польщі, України.
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...

");