Слухай онлайн
Економіка

У першому півріччі 2020 року в українські ПСГ закачано 6,5 млрд куб. м газу

Як інформує прес-служба Укртрансгазу, перше півріччя 2020 року стає рекордним для роботи українських ПСГ за останні роки.
Запас природного газу в українських ПСГ

Окрім збільшення закачування газу власного видобутку, спостерігається значне зростання попиту європейських клієнтів на використання ПСГ України. За перші півроку 2020 року європейські клієнти закачали до українських газосховищ 2,6 млрд куб. м газу, що більш ніж втричі перевищує показники минулого року.

Запас природного газу в ПСГ

На кінець червня 2020 року в підземних газосховищах Укртрансгазу накопичено понад 19,8 млрд куб. м газу. Це на 47% або на 6,3 млрд куб. м більше ніж у 2019-му.

За останні десять років середній обсяг наповнення ПСГ наприкінці червня становив 12,4 млрд куб. м. Цього року запас газу у сховищах більший за середній за останні десять років майже на 60%.

Закачування газу

Об’єм закачування газу в підземні сховища України в першому півріччі поточного року – 6,5 млрд куб. м природного газу, що на 0,2 млрд куб. м більше ніж минулого року. Суттєвий внесок у наповнення вітчизняних газосховищ зробили іноземні трейдери. За шість місяців поточного року вони закачали 2,6 млрд куб. м газу. Порівняно з минулим роком обсяг газу, що належить іноземним компаніям у ПСГ, збільшився втричі.

ʺМитний складʺ та транспортування до ПСГ за тарифами ʺshort haulʺ

Обсяг газу, що станом на 01.07.2020 зберігають в режимі ʺМитний складʺ* вітчизняні компанії, – 1,3 млрд куб. м (на 40% менше ніж у 2019 році). У той же час цією послугою активно користуються трейдери з європейських країн та США. Так, станом на 01.07.2020 компанії-нерезиденти зберігали в режимі ʺмитний складʺ 3,6 млн куб. м газу (+253% до аналогічного періоду минулого року).

Для транспортування газу до ʺМитного складуʺ клієнти ПСГ, насамперед – іноземні, все частіше використовують спеціальні тарифи на транспортування ʺshort haulʺ**, що були встановлені НКРЕКП для Оператора ГТС на початку цього року. З початку року з використанням цього тарифу резиденти транспортували на ʺМитний складʺ 0,14 млрд куб. м газу. Нерезиденти закачали на ʺМитний складʺ з використанням спеціального тарифу з початку року 1,6 млрд куб. м., з них лише за червень – 0,8 млрд куб. м.

ʺМи очікуємо, що до початку сезону відбору українські ПГС будуть наповнені приблизно на 25,5– 26,5 млрд куб. м. При цьому у 2020 році активний обсяг газу в ПСГ збільшиться до 20% порівняно з найвищим показником за останні десять років 2019 року – 21,8 млрд куб. м. Якщо це завдання буде виконано, цей сезон закачування стане найпродуктивнішим за всю історію українських газосховищʺ, – зауважив Сергій Олексієнко, генеральний директор Укртрансгазу.

* ʺмитний складʺ – митний режим, що дає змогу клієнту зберігати природний газ в газосховищах України до 1095 днів без сплати податків та митних зборів.

** ʺshort haulʺ – послуга, що дає можливість отримувати знижку на транспортування між визначеними точками входу або виходу на міждержавних з'єднаннях (потужність з обмеженнями), в тому числі для подальшого зберігання природного газу в ПСГ України.  

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ

");