Слухай онлайн
АТО  |  Політика

У підвалах бандитів залишається більше як 600 українських громадян, включаючи жінок і дітей

У підвалах бойовиків залишається більше 600 українських громадян, включаючи жінок і дітей, - Президент Петро Порошенко в інтерв’ю німецькій телерадіокомпанії ARD.

Президент Петро Порошенко наголошує на тому, що Україна не тільки виконала всі свої зобов’язання, передбачені Мінським протоколом, але і робить все, щоб не залишити в біді мешканців Донбасу. Глава держави зазначив, що люди на захоплених бойовиками територіях все більше розуміють, хто дійсно відстоює їхні інтереси.

«Люди бачать, що ці люди зі зброєю – звичайнісінькі бандити. Вони приходять, забирають, грабують, вбивають і при цьому не можуть забезпечити елементарні потреби людей», - розповів Президент.

Петро Порошенко наголосив, що мешканці захоплених територій все частіше вдаються до акцій протесту з вимогою, щоб бандити залишили їх рідний край. Він зауважив, що на підконтрольних бойовикам територіях не вистачає їжі, води і тепла, зруйнована банківська система, і немає грошей, бо терористи все розікрали. Глава держави зазначив, що Україна, не отримуючи жодної копійки, постачає газ і електроенергію,вартість якої вже склала майже 700 млн доларів, направляє гуманітарну допомогу – їжу і медикаменти.

Петро Порошенко наголосив, що порушення бойовиками Мінських домовленостей призвело до численних жертв. Петро Порошенко зауважив, що на сьогоднішній день усі міжнародні місії, включаючи місію моніторингового спостереження ОБСЄ, офіційно підтверджують, що порушниками домовленостей є терористи, які обстрілюють мирні квартали, міжнародних спостерігачів, не дозволяють мирному процесу повернутися на Донбас.Президент повідомив, що сьогодні у підвалах бойовиків залишається більше 600 українських військових і громадян, включаючи жінок і дітей. У зв’язку з цим Петро Порошенко наголосив, що Україна наполягає на виконанні всіма сторонами домовленостей.

Крім того, Президент розповів, що бандити організовували так звані пенсійні тури, коли люди отримували виплати на звільненій від терористів території, а потім ці гроші відбирались. «Треба провести місцеві вибори, відновити порядок, і Україна негайно почне виплачувати: але буде фінансувати пенсіонерів, а не бандитів, які грабували зі зброєю в руках і відбирали гроші», - наголосив Петро Порошенко. Президент підкреслив, що єдино можливий шлях вирішення ситуації на Донбасі - мир, політичний процес, вибори. «Якби окупаційні війська покинули нашу територію – мир і спокій прийшов би на територію України за 2-3 тижні. Так само як це відбулося на звільнених територіях», - сказав Глава держави.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ