Слухай онлайн
Політика

У Польщі 26 генералів та 260 топ-офіцерів вийшли з лав армії на знак протесту

У Польщі 26 генералів та 260 вищих офіцерів протягом останніх 16 місяців вийшли з лав польської армії в знак протесту проти політичного втручання уряду
Про це повідомляє The Telegraph.

"Польська армія знаходиться на межі дисфункції після виходу осіб вищих звань в знак протесту проти політичного втручання уряду", - зазначає видання.

Повідомляється, що близько 26 генералів та 260 вищих офіцерів покинули свої пости протягом останніх 16 місяців, розчарувавшись через те, що є очевидне потурання солдатам, які лояльні до керівної партії "Право і Справедливість", а також через те, що Міністерство оборони неспроможне провести консультацію з ними щодо змін в армійській структурі.

Станіслав Козей (Stanislaw Koziej), генерал у відставці, який також обіймав посаду голови Ради національної безпеки Польщі, заявив, що масштаб і темпи звільнень представляють "загрозу для ефективної функції армії".

"Як ви знаєте, у солдата немає іншого способу протестувати проти дій своїх політичних начальників, ніж залишити службу, і це те, що ми бачимо", - повідомив Козей виданню The Telegraph.

"Верховне командування не погоджується не з самим рішенням, а зі способом - як реалізується політична влада: відкрите політичне втручання в компетенцію армійського командування, цивільні службовці, які приймають роль політичних керівників, та політизація армії за партійною ознакою", - заявив він.

Серед тих, хто залишив вищі ешелони армії, є також начальник Генерального штабу - генерал Мечислав Гоцул (Mieczyslaw Gocul), який пішов у відставку наприкінці січня.

Повідомляється, що його відставка сталася тоді, як військовослужбовці США почали розгортання в Польщі в рамках плану НАТО з посилення оборони в Східній і Центральній Європі.

espreso.tv

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...