Слухай онлайн
Політика

У Польщі шахраї заробляють по 10 доларів за фальшиве співчуття у зв'язку з трагедією

У Польщі знайшлися ділки, які шахрайським способом заробляють гроші на загальному горі через авіакатастрофу під Смоленськом, – повідомило видання «Дєло»

 

Зазвичай хакери намагаються використати свята й інші важливі події для власної вигоди. Подібне трапилося і у випадку з катастрофою ТУ-154, в якій загинув президент Польщі Лех Качиньський.

 

З'являються інтернет-сторінки, які виманюють гроші за розміщення тексту в книзі співчуття А, наприклад, за СМС з текстом співчуття, яке мало б бути внесене до книги, розміщеної в Президентському палаці, вимагали 30 злотих (близько 10 доларів).

 

Інший метод - зараження комп'ютерів під час пошуку інформації про авіакатастрофу. Серед результатів інтернет-пошуку трапляються сторінки, в яких немає ні слова про трагедію, а тільки вірус, що вражає комп'ютер користувача. Автоматичні фільтри Google вже попереджають про це перед тим, як зайти на подібні сторінки. Після того, як користувач зайшов на таку веб-сторінку, його направляють на вітрину, де почнеться завантаження вірусу. На інших сторінках користувач бачить повідомлення, що став об'єктом інтернет-атаки і пропонується сканування комп'ютера. Сканування є фальшивим і повинно спонукати до покупки фальшивого антівірусу.

 

"Найближчим часом таких сторінок може з'явитися ще більше. На поштові скриньки швидше за все будуть потрапляти повідомлення з пропозицією зайти на веб-сторінку з матеріалом про авіакатастрофу. На жаль, навіть у таких трагічних моментах кіберзлочинці не перестануть думати про доходи", - заявив Петро Купчик з Kaspersky Lab Polska.

 

«Дєло»

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ
Загрузка...