Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Агенція інформації та аналітики "Гал-інфо"
Слухай онлайн
Cуспільство

У п'яти областях України хочуть знищити диких кабанів через вірус АЧС

Депопуляція диких кабанів може бути проведена найближчим часом в Чернігівській, Рівненській, Сумській, Київській та Житомирській областях у зв'язку з випадками захворювання африканською чумою свиней (АЧС).

"Сьогодні рішення нашої комісії, де ми пропонували депопулювати дикого кабана, - у віце-прем'єра. Думаю, сьогодні вона буде підписана", - повідомив заступник голови Державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Вержиховський на брифінгу в Києві у четвер, 30 квітня.

За його даними, проблемними областями є Чернігівська, Рівненська, Сумська, Київська та Житомирська.

Вержиховський уточнив, що уряд схвалив пропозицію Держветфітослужби переформатування бюджету, передбаченого на діяльність відомства, у зв'язку з частими спалахами АЧС. Передбачені 45 млн грн будуть спрямовані на заходи, які необхідні в даній ситуації: закупівлю дезінфікуючих засобів, засобів діагностики, спецодяг, а також на витрати для осіб, які працюють у зоні виникнення АЧС.

Заступник голови Держветфітослужби також сказав, що на засіданні уряду буде розглядатися питання про мораторій на перевірки сельхозпердприятий у зв'язку зі сформованою ситуацією. При цьому він допустив ймовірність внесення пропозиції про відновлення діяльності ветеринарної міліції.

Вержиховський повідомив, що зафіксований 32-й випадок АЧС в Україні з 2012 року в с. Лісове (Чернігівська обл.) в одному з приватних секторів.

Перший заступник голови Держслужби з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів Сергій Мельничук нагадав, що вірус АЧС повністю безпечний для людини.

На днях, 28 липня, випадок африканської чуми свиней був зафіксований на агрокомбинате "Калита" в Київській області. Це перша спалах на промисловому виробництві. З 2012 року в Україні зареєстровано 32 випадків АЧС (16 - домашні свині, 16 - дикі кабани) в Запорізькій, Луганській, Чернігівській, Сумській, Київській, Житомирській та Рівненській областях.

На початку 2015 року ЄБРР і FAO повідомили про намір виділити $ 450 тис. на фінансування консультацій з питань запобігання поширенню АЧС для виробників свинини у Київській та Полтавській областях.

Раніше в МОЗ пояснювали: африканська чума свиней не становить загрози для людей. АЧС, або хвороба Монтгомері – це контагіозне вірусне захворювання домашніх і диких свиней, і для людини воно безпечна. Захворювання передається при прямому контакті хворих тварин і здорових, через продукти зі свинини, кліщами і механічно (транспортними засобами, при переміщенні людей і тварин). Вакцини від захворювання немає. Майже все поголів'я хворих свиней гине. Вірус знищується виключно нагріванням до високих температур.

DT.UA

 
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ