Слухай онлайн
Cуспільство

У Стрию відзначили 105-річчя від дня народження Степана Бандери

1 січня біля пам’ятника Степану Бандері в Стрию відбулося урочисте віче з нагоди 105-ї річниці від дня народження Головного Провідника ОУН. Організатори: Конгрес Українських Націоналістів, Стрийська станиця Братства ОУН-УПА, Стрийська спілка політв’язнів та репресованих. Повідомила прес-служба БФ "Добре серце".

Степан Бандера легендарна постать в історії визвольних змагань, символ свободи і боротьби за державність української нації. Стрияни з особливим пієтетом ставляться до Провідника ОУН. Традиційно, в день його народження вони приходять до пам’ятника Степану Бандері, щоб засвідчити свою любов і пошану, у палких промовах донести до підростаючого покоління значимість його постаті для українців. 

У заході взяли участь священики, депутати різних рівнів, представники влади і громадських організацій, працівники Благодійного фонду Олега Канівця «Добре серце», пересічні громадяни. Помічник народного депутата Олега Канівця Юрій Вінярський передав вітання від парламентаря. До підніжжя пам’ятника було покладено вінок від народного депутата, Стрийської районної ради, учнів ЗОШ №7 в якій у свій час вчився Степан Бандера інших громадських організацій. Музичним обрамленням віче було виконання низки патріотичних та духовних пісень муніципальним чоловічим хором «Каменяр». 

Виступи перегукувалися з сьогоднішньою ситуацією в державі. І вислови Степана Бандери: «Революційне змагання — це національна боротьба в площині духовності, культури, боротьба суспільно-політична й мілітарна, за повне знищення існуючого стану, його змісту й за побудову цілком нового, під кожним оглядом кращого стану, який відповідає потребам і бажанням українського народу» та «Нашим природним середовищем стало вже змагання, змістом нашого життя — боротьба», як ніколи нині актуальні.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.
НА ГОЛОВНУ